foto

Wydawnictwo ZNAK zaprasza w podróż po Londynie z Misiem Paddingtonem! Taki przewodnik, przygotowany z myślą o najmłodszych na pewno ucieszy wielu Rodziców.

Londyn to jedno z najbardziej znanych miast Europy i obowiązkowy punkt wielu wycieczek.
Każdy słyszał o Big Benie, pałacu Buckingham, czy opactwie Westminsterskim, czy jest coś, czego jeszcze nie wiecie o Londynie? Czy tak popularne miasto może jeszcze kogoś zaskoczyć?

Miś Paddington postanowił to sprawdzić i pokazać czytelnikom Londyn z niedźwiedziej perspektywy.
Wycieczkę obowiązkowo zaczynamy od stacji Paddington, której nasz bohater zawdzięcza swoje imię.
W dalszej części wyprawy Paddington opowie, co łączy go z takimi miejscami jak Hyde Park, Notting Hill, Piccadilly, czy Trafalgar Square, i co ciekawego można tam zobaczyć. Zdziwicie się, jak wiele historii może opowiedzieć jeden miś! „Londyn z Paddingtonem” to książka dla całej rodziny. Będzie przydatna w podróży po mieście, ale pozwoli też odkryć sekrety Londynu bez opuszczania własnego domu. Pamiętajcie tylko, żeby zawsze mieć przy sobie niezastąpioną kanapkę z marmoladą!
Psst…w tym roku Paddington zagości również na kinowych ekranach. Szykuje się kolejna niezwykła przygoda!

O autorze słów kilka…
Michael Bond urodził się 13 stycznia 1926 roku w Newburry, w Berkshire w Anglii.
Przygodę z pisaniem rozpoczął w 1945 roku, kiedy sprzedał swoje pierwsze opowiadanie magazynowi „London Opinion". To doświadczenie pomogło mu podjąć decyzję o zostaniu pisarzem.
Nigdy jednak nie myślał o tworzeniu dla dzieci.
W tym czasie Bond pracował jako kamerzysta telewizyjny dla BBC.
24 grudnia 1956 roku kupił swojej żonie pluszowego misia w świątecznym prezencie i wówczas zrodził się pomysł napisania krótkich opowiadań o niedźwiadku, który przybył do Londynu z dalekiego Peru.
Z kilku opowiadań powstała pierwsza książka, a po niej kolejne, które kontynuowały dzieje niesfornego Paddingtona i rodzinki Brownów, która go przygarnęła. Z czasem Bond zrezygnował z pracy w BBC i poświęcił cały swój czas tworzeniu powieści o Paddingtonie.
W 1997 roku Michael Bond został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej.

pozostałe aktualności