foto

„Stacyjkowo” pokochały przedszkolaki na całym świecie – w Europie, Australii, Japonii, Stanach Zjednoczonych. Seria bajek o sympatycznych lokomotywach, którą można oglądać w TVP ABC, jest skierowana do widzów w wieku od 2 do 6 lat, ale starsze dzieci też oglądają ją z zainteresowaniem. GALAPAGOS FILMS właśnie wydało kolejne części przygód wesołych ciuchciaków.
Premiera dwóch płyt 10 maja.


Dzieci w dowolnej chwili mogą wybrać się w podróż i zobaczyć wspaniały świat „Stacyjkowa”, gdzie radosne ciuchcie: Wilson, Koko i Bruno uczą się, jak zostać prawdziwymi pociągami! . Wystarczy sięgnąć po jedną z nowych płyt DVD. Na każdej z nich jest 5 bajek.

STACYJKOWO: ZADANIE DOSTARCZANIE
Ciuchcie nie lubią się nudzić! Gdy Cormac dowiaduje się, że nie ma dla niego roboty, sam szuka sobie zajęcia i przy okazji ratuje patrol torowy! Koko przekonuje się, że bycie ciuchcią od ekspresowych dostaw nie jest łatwe. Gdy w dokach psuje się dźwig, Szef Stu musi znaleźć inny sposób na załadowanie statku. Florek bierze na siebie odpowiedzialność za naprawienie latarni morskiej i szybko odkrywa, że bez dyscypliny niewiele zdziała.
Jak bohaterowie radzą sobie z kolejnymi wyzwaniami? O tym w pięciu ciuchciastycznych odcinkach Stacyjkowa, które są na tej płycie:
„Patrol Cormaca”, „Dostawczy pojedynek”, „Koko Express”, „Szef Stu i dźwig parowy”, „Błysk Florka”.

STACYJKOWO: POMOCNE CIUCHCIE
Kaja martwi się, że brak jej specjalizacji, ale wkrótce udowadnia, że to jej atut i jest bardzo wszechstronną ciuchcią. Bruno ćwiczy układanie torów w starym korycie rzeki, gdy zapada się pod nim grunt! Czy Wilson zdąży go uratować? Młode lokomotywy biorą udział w obozie treningowym, gdzie uczą się zespołowej pracy. W bazie serwisowej zabrakło paliwa, a tory są oblodzone. Czy Jackman dotrze do doków po nowe zapasy i uratuje sytuację?
Na tej płycie są odcinki:
„Ratownik pierwszego kontaktu”, „Akcja ratunkowa”, „Obóz treningowy”, „Przewodnik Hektor”, „Szef patrolu”.

Niewtajemniczonym zdradzamy, że Stacyjkowo to jedyne miejsce, w którym pośród ludzi żyją lokomotywy. To nowoczesne miasteczko (tylko pod centrum przebiegają aż trzy tunele!) położone hen daleko, między polami i lasami a kamienistym kanionem. Tu właśnie mieszkają trzy młode lokomotywy: Wilson – wielofunkcyjny pociąg pełen entuzjazmu i energii, który jest bardzo ciekawy świata; nieustraszona lokomotywa pasażerska Koko – przeznaczona do szybkiej jazdy, uwielbia wycieczki i wyścigi oraz Bruno – silna, elektryczno-spalinowa lokomotywa, przeznaczona do przewozu ciężkich ładunków, która wciąż zadaje wiele pytań, przez co rusza do akcji chwilę później niż jego przyjaciele, jednak gdy pojawiają się kłopoty zawsze można na niego liczyć.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...