foto

Polecamy Państwu sympatyczną książkę wydawnictwa MUCHOMOR, pełną orientalnych zapachów, która zachwyci najmłodszych i pomoże im zaakceptować zmiany, jakie zachodzą w ich otoczeniu, gdy w domu zjawia się malutka siostrzyczka lub mały braciszek.

„Alya i trzy koty” autorstwa Marokanki – Aminy Hachimi Alayou, z ilustracjami May Fidawi to nie tylko historia o kotach, ale przede wszystkim o tym, jak zmienia się życie, kiedy w domu pojawia się małe dziecko.

W biało-błękitnym domu w Casablance każdego dnia brzuch Miriam rośnie i staje się co raz większy … . Jest jak balon…!
Trzy koty: Minusz, Pasza i Amir, zaniepokojone zastanawiają się, jak zmieni się ich życie, kiedy na świecie pojawi się dziecko.
Czy ich ukochana pani znajdzie dla nich czas, czy dalej będzie je kochać?

Opinia o książce eksperta z Fundacji Sto Pociech:
Wraz z pojawieniem się w rodzinie nowego dziecka życie domowników ulega zmianie. Szczególnie silnie tę zmianę odczuwają dzieci, które zupełnie nieoczekiwanie muszą dzielić się miłością, uwagą i czasem mamy i taty z młodszym rodzeństwem. W dotychczasowym, bezpiecznym świecie dziecka pojawia się poczucie zagrożenia, niepewność, lęk, czasem złość…
Rodzice spodziewający się narodzin kolejnego dziecka często pytają, jak przygotować na to wydarzenie pozostałe dzieci i pomóc im oswoić nową sytuację.
Opowieść „Alya i trzy koty” w delikatny sposób otwiera przestrzeń do rozmowy na temat emocji, które są naturalne, gdy w domu pojawia się niemowlę. Rolę starszego rodzeństwa pełnią tu trzy koty, które z rosnącą niepewnością i zdumieniem obserwują nowe zachowania swoich opiekunów. Wraz ze zwierzęcymi bohaterami młodzi czytelnicy mogą przeżywać i w bezpieczny sposób ujawniać uczucia, jakie powoduje w nich obecność nowej siostry czy brata. Dzięki temu dzieci mogą poczuć się znów kochane i bezpieczne, a rodzice lepiej zrozumieć ich emocje i potrzeby.

Bogactwo opowiadania kryje się w jego prostocie – w mądrym, wyważonym tekście, cieszących oczy ilustracjach, fabule osadzonej w orientalnej kulturze.
To wspaniałe zaproszenie do spotkania się ze swoim dzieckiem w jego własnym świecie.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...