foto

Nakładem EGMONT Polska 26. kwietnia ukazała się pierwsza biografia dla dzieci Luisa Suáreza autorstwa Jarosława Kaczmarka, „Suárez. Nigdy nie będziesz sam.” To kolejny tytuł w serii książek piłkarskich „Mali mistrzowie”. Opowieść o chłopaku z Urugwaju jest poruszającą historią wybitnego sportowca, który swoją grą zadziwia świat.

Kiedy trafił do Barcelony, powstał niesamowity atak MSN! Leo Messi, Luis Suárez i Neymar grają tak, jakby byli braćmi, jakby znali się od zawsze. Jednak droga Luisa na futbolowy szczyt była dłuższa i dużo trudniejsza niż jego kolegów. Zanim osiągnął swój cel, musiał przezwyciężyć wiele trudności. Tak jak bohater dobrego filmu akcji. Nazywali go Pistoletem, był tak waleczny i niezdolny do pogodzenia się z porażką, że o mało nie przegrał sam ze sobą. Najtrudniejszym przeciwnikiem, którego musiał pokonać, aby spełnić marzenia, był... Luis Suárez.

„Na futbol patrzę jak na skarbnicę wspaniałych opowieści, kalejdoskop niezwykłych bohaterów i ich niecodziennych przygód. Luis Suarez nie jest najlepszym piłkarzem świata, choć należy do elity największych gwiazd futbolu. A jednak jego historia jest dla mnie wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju! Opowieść o Suarezie jest dla mnie odyseją – niesamowitą podróżą „piłkarza – marynarza” do wielkich futbolowych portów świata: Montevideo, Amsterdamu, Liverpoolu i Barcelony.” – mówi Jarosław Kaczmarek, autor biografii „Suárez. Nigdy nie będziesz sam.”

Biografia stała się dla autora pretekstem do wprowadzenia tematu psychologii i treningu psychologicznego, który odgrywa we współczesnym sporcie coraz większą rolę. Dotyczy on nie tylko największych gwiazd i profesjonalistów, ale także najmłodszych adeptów futbolowej sztuki, którzy uczą się trudnej sztuki radzenia sobie ze sportową presją – spełniania oczekiwań rodziców, trenerów, kolegów z drużyny i własnej ambicji. A autorskim celem było, z jednej strony – skomponowanie iskrzącej się emocjami, barwnej futbolowej opowieści, z drugiej zaś – sprowokowanie rozmów i dyskusji na temat trudnej sztuki jaką jest budowanie relacji z innymi i samym sobą – w rodzinnym domu, na boisku i w codziennym życiu.

Jeżeli Państwa dziecko jest fanem piłki nożnej, a nie możecie się do tego przekonać, przeczytajcie razem tę książkę. Jeżeli Państwo są fanami piłki nożnej i chcielibyście przekazać tę pasję swojemu dziecku, ta książka to wspaniały prezent. .
O innych książkach z piłkarskiej serii „Mali mistrzowie” można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

pozostałe aktualności