foto

7 maja w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu „Różowy gość”.

„Różowy gość”, bohater najnowszej sztuki Marii Wojtyszko zjawia się niespodziewanie. Nagle, w środku nocy, w mieszkaniu rodziny zwyczajnej pojawia się On – różowy, duży, futrzany Gość. Dzieci wybudzone ze snu, entuzjastycznie reagują na dziwacznego przybysza, który nie tłumaczy skąd przybywa i kim jest.

Tak zaczyna się historia, która w groteskowy i humorystyczny sposób opowiada o rodzinnych relacjach, stereotypach i przyzwyczajeniach.

Rodzinie, której brakuje spontaniczności i luzu przygląda się On – tajemniczy gość, który próbuje się ze wszystkimi zaprzyjaźnić. Nic o nim nie wiemy, ale widzimy, że jest wesołym i otwartym Stworem, który szuka schronienia w rodzinie. Różowy gość jest lustrem, w którym odbija się rodzina oraz jej małe i większe słabości, które czasem smucą a innym razem śmieszą.
Niezwykła przygoda jakiej doświadczają bohaterowie uświadamia im wiele prawd o sobie i skutkuje ucieczką od zaszufladkowania a także wybuchem spontanicznej radości.

Muzyka na żywo, elementy teatru cieni, humor i śmiech to wielkie atuty przedstawienia, które opowiada na scenie historię bardzo prawdziwą ale trochę jak z innej planety.

Przedstawienie jest rekomendowane dla dzieci w wieku 4+.

pozostałe aktualności