foto

Dzieci uwielbiają, gdy rodzice spędzają z nimi czas na wspólnej zabawie. Znakomitą propozycją, która sprawia radość są gry planszowe. Interesujące są nowości GRANNY: „Która godzina?”, „Planeta zwierząt” i „Spagetti”.

„Która godzina?” to planszówka rekomendowana dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, zaproszenie do nauki, połączonej z zabawą. Jest to zestaw gier i ćwiczeń, które w przystępny sposób przybliżą zagadnienia związane z odczytywaniem godzin i zrozumieniem ich zapisu. Poszczególne warianty gry zostały ułożone według poziomu skomplikowania – od najprostszych, aż po trudniejsze. Każdy znajdzie coś dla siebie, a zawarte w grze zadania pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Wszystkie warianty pozwalają na samodzielną zabawę, jak i grę drużynową.
Gra ma 4 możliwości rozgrywki. Zawierają one kilka prostych zabaw, które w zależności od wieku pomogą w nauce i utrwaleniu godzin i poprawnego zapisywania czasu.

„Planetę zwierząt” – grę wymyśloną przez Filipa Miłuńskiego, z ilustracjami Katarzyny Fic i Gerarda Lepianki polecamy ośmiolatkom i starszym dzieciom, które kochają zwierzęta.
Czy sowa jest szybsza od sarny? Czy flaming żyje dłużej niż jeleń? Znasz odpowiedź? Doskonale, pierwsze koty za płoty! Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zastanów się teraz, które zwierzę jest większe – bóbr czy lis? Wiesz i to? Jesteś mądry jak sowa! Na „Planecie zwierząt” dzieci spotkają najróżniejsze gatunki zwierzaków. Spróbują określić ich cechy i odgadnąć, na którym kontynencie żyją. Gdy spotkają przyrodnika, zdobędą więcej punktów. Muszą tylko unikać myśliwego. Lepiej nie wywoływać wilka z lasu.
Celem biorących udział w zabawie jest przyporządkowanie kart zwierząt do właściwych kontynentów oraz uszeregowanie ich zgodnie z wartościami ich cech.
Gra ułatwia poznanie cechy i miejsce występowania 110 gatunków zwierząt.

I jeszcze jedna propozycja – nowatorska gra zręcznościowa, która oddaje klimat smakowitej włoskiej uczty – „Spaghetti”.
Zaplątane makarony, uciekające klopsy i nieubłagany czas komponują się w pełną emocji i humoru zabawę, która sprawdzi się na imprezach i przy rodzinnym stole. Dynamiczna rozgrywka, proste zasady i trzy warianty gry gwarantują, że nawet najbardziej głodni wrażeń znajdą w niej coś dla siebie.
W grze Spaghetti walczy się o zdobycie jak największej liczby jak najlepszych nitek makaronu. Trzeba wykazać się refleksem i precyzją, gdyż zdobiące spaghetti klopsy w każdej chwili mogą spaść z talerza i pobrudzić stół. Na zdobycie najlepszych dla siebie kąsków jest tylko 20 sekund! Wygrywa ten, kto na koniec gry może się pochwalić najlepszymi makaronami i klopsami.
Gracze szukający wciąż nowych wyzwań znajdą w pudełku dwa dodatkowe warianty gry – trudny i zaawansowany.

pozostałe aktualności