foto

Mamy dobrą wiadomość dla dzieci, które lubią zwierzęta, a szczególnie dla tych małych czytelników, którzy pokochali sympatyczną dziewczynkę Zosię – bohaterkę serii ZIELONEJ SOWY „Zosia i jej zoo”. W księgarniach jest już kolejna część tego cyklu pt. „Wesoły hipcio”.

Zosia na co dzień mieszka w Azylu Zoologicznym. To wyjątkowe miejsce, w którym zawsze dzieje się coś ekscytującego.
Azyl założył dziadek dziewczynki, słynny podróżnik pan Horacy. Jeździ on po całym świecie i często spotyka na swej drodze zwierzęta, które potrzebują pomocy i są w niebezpieczeństwie. Uratowane trafiają do Azylu Zoologicznego, gdzie odnajdują nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę.
Zosia kocha wszystkich mieszkańców zoo i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt! To jej sekret. Największym przyjacielem dziewczynki jest Mip – myszaty lemurek, który jest wielkim łasuchem. Jest też bardzo skory do żartów i psot – zwłaszcza, jeśli w pobliżu znajdzie się srogi i surowy zarządca zoo – pan Nękalski.

Bohaterem najnowszego, 10. tomu serii pt. „Wesły Hipcio” jest Henio – uroczy, mały hipopotam.
Henio jest bardzo samotny, ponieważ traci mamę. Na szczęście pojawia się Horacy, który ratuje go przed niebezpieczeństwem i przywozi do Azylu Zoologicznego.
Niestety, w azylu mieszka już rodzina hipopotamów i zarządca zoo, pan Nękalski, zdecydowanie sprzeciwia się temu, aby hipcio Henio na stałe zamieszkał w zoo. Chce odesłać malucha.
Zosia nie może pozwolić na to, aby mały, bezbronny hipopotam został bez opieki i dachu na głową. Razem z Mipem obmyślają plan, by pan Nękalski zmienił zdanie. Czy plan się powiedzie?

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...