foto

Od 10 kwietnia w kioskach w całej Polsce jest już wielkanocny, wiosenny numer naszego miesięcznika.


W tym wydaniu dzieci znajdą opowiadanie z Literkowej Doliny. Tym razem zwierzaczki przygotowują się do wiosennego wyścigu. Homar Horacy, Anakonda Adela, Stonoga Sonia i Lemur Leoś codziennie trenują. Zachęcają też Geparda Gustawa do wspólnych ćwiczeń przygotowawczych. Jednak Gepard – najszybszy wśród gromadki przyjaciół i wśród wszystkich lądowych zwierząt nie chce trenować. Przecież i tak wygra. Czy tak się stanie?

Jakie będą wyniki wyścigu? Czy zarozumiały Gustaw zwycięży? Tego dzieci dowiedzą się, wysłuchując całej historyjki, czytanej przez rodziców lub dziadków, a może nawet samodzielnie.

Nela Mała Reporterka tym razem opowiada o miejscu, w którym jeszcze nie była, a które bardzo chciałaby zwiedzić – o Wyspie Wielkanocnej, należącej do Chile. Co jest tam interesującego?

W tym numerze naszego magazynu jest wiele zabaw i zadań dla najmłodszych oraz kolorowanek.

Ich bohaterami są ulubieńcy dzieci, znani z TVP ABC i ci, których maluszki dopiero poznają, bo właśnie w Wielkanoc rozpoczynamy ich emisję.
Jest m.in. sprawdzian spostrzegawczości z wesołą Wissper – bohaterką nowej animacji – trzeba odnaleźć i policzyć surykatki i małpki, ukryte na obrazkach oraz znaleźć takie same dziewczynki i połączyć je w pary.
Jest też zabawa z Zającem, Kaczką i Ślimakiem, którym trzeba pomóc odszukać pisanki.
Są też zabawy z sympatyczną ryjówką Florką oraz kolorowanka z Kasią i Mim-mimem..

W naszym miesięczniku nie może zabraknąć lekcji języka migowego, który doskonale wpływa na rozwój nie tylko niesłyszących dzieci. Także te w pełni sprawne, dzięki „miganiu” szybciej uczą się mówić, lepiej się rozwijają i mają szansę osiągnąć wyższe IQ.
Tym razem dowiadujemy się, jak miga się literę B i słowo balon.Do każdego egzemplarza pisma jest też dołączony upominek – zegarek wodny psikus, który przyda się w lany poniedziałek.

pozostałe aktualności