foto

Nakładem wydawnictwa EGMONT ukazały się kolejne tytuły w trzypoziomowej serii „Czytam i główkuję” dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat: „Król Gromoryk i niewidzialna kukułka”, „Fredek i nadciągający kataklizm” oraz „Szczurki mają wilczy apetyt”.

Cykl łączy pięknie zilustrowane opowiadania wybitnych polskich pisarzy dziecięcych z zagadkami i łamigłówkami wspomagającymi logiczne myślenie i rozwijającymi przydatne w codziennym życiu umiejętności. To czytanie i aktywna zabawa z bohaterami literackimi w jednym.

W książkach z serii „Czytam i główkuję” dzieci znajdą sympatycznych bohaterów, śmiało rozwiązujących nietuzinkowe problemy, ogromną dawkę humoru, zaskakujące łamigłówki, szalone zagadki oraz naklejki, które można wykorzystać w zadaniach. Książki zostały stworzone w serii podzielonej na trzy poziomy, dzięki czemu każdy z miłośników czytania i dobrej zabawy, niezależnie od wieku i umiejętności, znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy poziom jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat. Bohaterem książek jest stworzony przez Wojciecha Widłaka król Gromoryk, który nieustannie wpada w tarapaty. Dopełnieniem historii o komicznych przygodach władcy są łamigłówki i zadania logiczne rozwijające umiejętności przydatne w codziennym życiu.
W najnowszej książce pierwszego poziomu – „Król Gromoryk i niewidzialna kukułka” podczas spaceru po pałacowych ogrodach tuż przy uchu króla Gromoryka rozległa się tajemnicze „A kuku!”. To rezolutny kot Gaduła prowadzący badania nad kukułkami! Czy Gromorykowi i jego kotu uda się rozwikłać zagadkę niewidzialnej kukułki? Król Gromoryk jest nietypowym władcą. Jego przygody zaskakują i skłaniają do myślenia.

Do książek z poziomu drugiego, przeznaczonych dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat, ich autorka – Zofia Stanecka zaprosiła Fryderyka Epsilona Dwudziestego z planety Pedanteria. Fryderyk, w skrócie zwany Fredkiem, trafia na Ziemię, gdzie poznaje Jagodę i jej dwóch braci. Dopełnieniem przygód dzieci i kosmity są przezabawne zagadki i łamigłówki pozwalające odkryć wiele prawidłowości, ucząc logicznego wnioskowania, a pełen humoru znakomity tekst literacki aktywizuje wyobraźnię i angażuje emocje, podsuwając tematy do myślenia.
W najnowszej książeczce 2. poziomu „Fredek i nadciągający kataklizm” – lato w pełni, a Fredek Epsilon Dwudziesty ma przed sobą jeszcze miesiąc legalnego pobytu na pełnej chaosu planecie Ziemia i postanawia wykorzystać go do ostatniej śrubki. Wszystko jednak wskazuje na to, że jego przygody dopiero się rozpoczęły. Fredek po raz kolejny staje w obliczu wyzwania. Tym razem Fredek będzie musiał rozwiązać zagadkę zniknięcia Betsy, ulubionej kury posterunkowego Gwizdały.

Na poziomie trzecim szaleje siedem Szczurków, które stworzył Rafał Witek. Uczestnicząc w nowych przygodach tej grupy przyjaciół, dzieci 7–8-letnie, dzięki zabawnym zadaniom na każdej stronie mogą sprawdzić umiejętności nieszablonowego myślenia i rozwijać swoje umiejętności szkolne. Dodatkowe zadania inspirują do dalszych dociekań i wzmacniają samodzielne myślenie, a dowcipne i pełne dynamiki ilustracje zachęcają do zgłębiania zagadnień matematycznych.
„Szczurki mają wilczy apetyt” – meteorolodzy zapowiadają długą i niezwykle mroźną zimę. Zgodnie z mysim przysłowiem „Latem idź na harce, zimą siedź w spiżarce!” szczurza kompania postanawia zgromadzić zapasy na zimę. Ząbek, Norman, Doktorek, Trampek, siostry Szmelc i Znajda to zgrana paczka. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zagadek. Bo szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje.

W serii „Czytam i główkuję” połączenie literatury, obrazu, zabawy i ćwiczeń tworzy całość, która jednocześnie pobudza kreatywność, uczy logicznego myślenia, zachęca do rozwiązywania problemów i wzmacnia wiarę we własne możliwości. W ten sposób podczas zabawy dzieci niepostrzeżenie oswajają matematykę, a co za tym idzie rozwijają analityczne myślenie i wyciąganie wniosków. Staje się ona częścią wspólnie przeżytej opowieści, początkiem ciągu dalszego, drogi do sukcesu, do pewności, że w każdej trudnej sytuacji znajdzie się rozwiązanie. Bo dziś wszyscy – czy tego chcemy, czy nie – nieustannie zderzamy się z sytuacjami, które wymagają od nas odwagi w myśleniu.

Książki tej serii wspierają myślenie i rośnie razem z dzieckiem! Cykl jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.
O pierwszych tytułach serii można przeczytać TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...