foto

Octowe rakiety, plastikowe mleko, wodoodporny papier… to tylko niektóre z pomysłów na fantastyczne doświadczenia dla dzieci powyżej 8 roku życia, które znajdują się w nowości wydawnictwa PRÓSZYŃSKI i Ska – „Fascynujące eksperymenty naukowe”.

Kolorowa książka „Fascynujące eksperymenty naukowe”, bogato ilustrowana zdjęciami i rysunkami jest adresowana do dzieci w wieku 8+, choć może służyć także młodszym, jeśli podczas doświadczeń będą im towarzyszyć opiekunowie.
Zawiera opisy eksperymentów, z których prawie wszystkie – ze względu na swoją wizualną atrakcyjność – mogą aspirować do magicznego triku.
Większość produktów do wykonania doświadczeń znajduje się w każdym domu.

Każdy opis zaczyna się od części „BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ”, potem znajduje się ilustrowana instrukcja wykonania eksperymentu i informacja „JAK TO DZIAŁA?” – z naukowym wyjaśnieniem doświadczenia.

Poniżej opisu eksperymentu dodatkowo znajdziemy poradę („NASZA RADA”), która ułatwi wykonanie doświadczenia albo zminimalizuje skutki na wypadek jego niepowodzenia
Jest też część „A CO JEŚLI…?”, gdzie jest zaproponowane rozszerzenie zakresu eksperymentu.

Na końcu znajduje się podsumowanie, czyli część zatytułowana „ZASTOSOWANIE w NAUCE” – stąd dzieci będą czerpać wiedzę, w jaki sposób prawdziwi naukowcy wykorzystują poznaną zasadę w swoich rozwiązaniach.

Eksperymenty są proste i niezbyt czasochłonne, a ich wyjaśnienia – bardzo przystępne. To sprawia, że dzieci się nie nudzą i nie zniechęcają.
Książka z pewnością poszerzy horyzonty nieco starszych dzieci i a młodsze – zainteresuje nauką.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...