foto

Michael Morpurgo opowiada historię o 10-letnim Robbim, który na świecie bezgranicznie kocha dwie rzeczy – piłkę nożną i swojego psa Szczęściarza.
Pewnego poranka, na skutek nieszczęśliwego wypadku, życie chłopca całkowicie się zmienia.

Czy rodzicom uda się pomóc Robbiemu? Kiedy chłopciec znów obejrzy mecz ukochanej Chelsea i pobawi się ze swoim pupilem?

TVP ABC poleca tę wzruszającą powieść o wyjątkowej więzi pomiędzy małym chłopcem i jego psem. go chłopca i jego psa. Zapewniamy, że ta lektura wciągnie nie tylko młodych czytelników, ale i głęboko poruszy dorosłych.

Autorem książki „Naprawdę spoko!” jest Michael Morpurgo – jeden z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy, uwielbiany i ceniony przez dzieci na całym świecie. Jest autorem ponad stu książek, z których większość (w tym „Królestwo Kensuke”) to bestsellery nagrodzone nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też we Francji, Szwajcarii, Belgii i we Włoszech. Pisarz zdobył m.in. tytuł Autora Roku brytyjskiego Stowarzyszenia Księgarzy (2005) oraz Laureata Dzieci (2003-2005). Odebrał doktoraty honoris causa czterech brytyjskich uniwersytetów (Worcester, Plymouth, Exeter, Hertfordshire).


Swoje powołanie odkrył, gdy po ukończeniu studiów w Londynie rozpoczął pracę jako nauczyciel w szkole podstawowej w Kent.
Wspomina: „Musiałem czytać uczniom różne książki, z których większość była bardzo nudna. Zdecydowałem, że muszę coś z tym zrobić i zacząłem opowiadać im historie, które wymyślałem też na co dzień dla swoich dzieci. Przekonałem się, jak bardzo wciągnęła je magia opowieści i zarazem zrozumiałem, że wciąga też mnie.”

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...