foto

Tajemnicze galeony, podwodny las, piraci z Karaibów, korsarze i skrzynie pełne złota – tym razem wybieramy się z Nelą Małą Reporterką na wyprawę w odległe rejony Morza Karaibskiego. Podążając śladami Krzysztofa Kolumba odkryjemy Amerykę i poznamy tajemniczą Hispaniolę. Od 29 marca w księgarniach jest najnowsza książka Neli – „Nela i skarby Karaibów”. Książka ukazała się nakładem BURDA NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA.

W już siódmej książce Nela Mała Reporterka zaprasza czytelników na poszukiwania skarbów zatopionych na dnie morza.
„Nela i skarby Karaibów” to bogato ilustrowana opowieść o odległej krainie oraz jej tajemniczej historii.

Autorka przemierza miejsca, które ponad pięćset lat temu jako pierwszy odkrywał Krzysztof Kolumb. Podziwia stare jaskinie, w których kiedyś mieszkali Indianie. Wyrusza śladami piratów i korsarzy. Poznaje legendy rozbitych pirackich statków i odkrywa miejsca, w których na dnie morza mogą spoczywać najbardziej poszukiwane galeony na świecie. Czy na ich pokładach znajdują się złoto, srebro i szmaragdy? To bardzo prawdopodobne.
Dzięki tym informacjom Nela tworzy mapę prawdziwych skarbów, którą dołącza do najnowszej książki. Ale to nie wszystko.
Razem z Małą Reporterką poznamy też wiele gatunków egzotycznych zwierząt: papugi, wielkouche nietoperze, legwany, fregaty i latające ryby.
Wyruszamy więc w niesamowitą podróż na odkrycie Karaibów!

Nela to najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia. Kocha przyrodę i wyprawy. Wspięła się już na Andy w Boliwii, zwiedzała wulkany i gejzery, podziwiała Machu Picchu w Peru, zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce, głaskała tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach uratowała żółwia i zeszła 120 metrów w głąb jaskini. Jej idolem jest Steve Irwin, którego wzorem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją marzenia i wyobraźnia.

Książki Neli Małej Reporterki to kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak w życiu są ważne marzenia i dążenie do ich realizacji.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda NG Polska ukazało się sześć książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...