foto

Dzieciństwo to niezwykle ważny etap rozwoju człowieka, w którego trakcie są tworzone nawyki i przyzwyczajenia na całe życie. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszym świecie przepełnionym elektroniką rośnie liczba świadomych rodziców, którzy szukają mądrych rozrywek, pozytywnie wpływających na intelektualny i społeczny rozwój dziecka.

Jednym z najlepszych sposobów spędzania wspólnego czasu są gry planszowe, które ostatnio przeżywają renesans.
Doskonałe zabawy, jednoczącą pokolenia, oferuje ALEXANDER – jeden z największych producentów planszówek w Polsce.

„Gorący Ziemniak” to przezabawna rozgrywka dla całej rodziny. Zasady są bardzo proste. Bierzemy do ręki pluszowy ziemniak, wyciągamy kartę z pytaniem, czytamy je na głos i zaczynamy odmierzać czas za pomocą bączka lub aplikacji na telefon. Wszyscy gracze muszą odpowiadać na jedno i to samo pytanie do momentu, aż bączek upadnie. Odpowiedzi udziela zawsze ten gracz, który trzyma w ręku ziemniak. Zabawa polega na tym, żeby jak najszybciej przekazać go kolejnemu graczowi. Ten, kto trzyma ziemniaka w momencie zatrzymania odmierzania czasu, spada na planszy o jedno pole. Pola na planszy prowadzą do rozpalonego grilla, więc ten kto pierwszy dotrze do jej końca zostaje pieczonym ziemniaczkiem i przegrywa rozgrywkę. Cała atrakcja tkwi w pozornie prostych pytaniach, które pod presją czasu przestają być takie łatwe. Tym bardziej, że uciekające sekundy zmuszają nas do szybkiego szukania nowych skojarzeń. Odpowiedzi w czasie jednej rundy nie mogą się powtarzać. Gra zawiera aż 660 pytań, więc nigdy się nie nudzi. To doskonałarozrywka zarówno dla dzieciw wieku powyżej 4 lat jak i najstarszych.
Gra otrzymała tytuł Zabawka Roku 2017 oraz wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez komitet Ochrony Praw Dziecka.

Kolejnym tytułem, który doskonale nadaje się do międzypokoleniowych rozgrywek jest gra „Nie śmiej się!”. Tytuł jest przewrotny, ponieważ wygrywa ten, kto najdłużej zachowa powagę, co wcale nie jest takie proste, a salwy śmiechu wybuchają co chwilkę. Za pomocą tarczy lub celtyckiego kamienia losujemy osobę, która będzie pokazywać jedno z 660 haseł znajdujących się na kartach. Każda karta zawiera 4 hasła. Za pomocą kolorowej kostki losujemy to, które ma być pokazywane. Gracz musi tak zademonstrować swoje hasło aby rozśmieszyć przeciwników, oni zaś muszą zrobić wszystko, aby się nie zaśmiać. Kto pierwszy wybuchnie śmiechem, cofa się o jedno pole na planszy. Przegrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety. Szczęśliwcom z pomocą przyjdzie nos klauna, wylosowany za pomocą kostki. Trudno zachować powagę, gdy babcia z noskiem klauna próbuje udawać muzyka rokowego. W zabawie mogą brać udział nawet najmłodsi, którzy nie umieją jeszcze czytać. Specjalnie dla nich w wersji Junior hasła są prezentowane za pomocą obrazków.

Również ta zabawka otrzymała wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez komitet Ochrony Praw Dziecka.

Z kolei gra „Mam Cię!” to doskonały trening spostrzegawczości dla najmłodszych. Niezwykle dynamiczna zabawa, w której kotki ganiają psiaki w parkowym labiryncie żywopłotów. Śledź ich drogę i bądź pierwszym, który dostrzeże, kto kogo dogoni. Kiedy odkryjesz, które z nich napotkają na siebie, złap odpowiedni żeton (jeden lub kilka). Żetony wymieniaj na karty. Ten gracz, który zbierze ich najwięcej, wygrywa grę. Grę wyróżniają proste zasady, dynamiczna rozgrywka, dwa stopnie trudności. Niecodzienna plansza składa się z czterech oddzielnych fragmentów, które przekłada się przed każdą rundą, zgodnie ze wskazaniem wylosowanej karty. Mamy aż 96 wersji ułożenia planszy, dzięki czemu gra nigdy się nie nudzi.

pozostałe aktualności