foto

Jaki ptak ukrył się wśród sójek? Jaka ryba chowa się za karpiem? Co zakwitło pośród wrotyczy? Sprawdźcie koniecznie w książce „Znajdź nas! Woda, łąka i las”, która właśnie ukazała się nakładem rodzinnego wydawnictwa JACOBSONY.

Mama czterech dziewczynek i dziadek piątki urwisów połączyli siły, by oswajać dzieci z polską przyrodą. Tak powstała książka „Znajdź nas! Woda, łąka i las”. Jej autorami są Kasia Jacobson i Robert Dzwonkowski, którzy od wielu lat konsekwentnie zarażają własnym zauroczeniem polską przyrodą.

Ta książka to zaproszenie dla małych odkrywców do poznawania otaczającego świata – flory i fauny. Na jej kartach znajdują się piękne rysunki 40 różnych gatunków ptaków, owadów, ryb i roślin. Część z nich się ukryła i trzeba je odnaleźć na ilustracji. Nie zawsze będzie to proste. Jeśli jednak dziecko będzie uważne, na pewno sobie poradzi!

Realistyczne ilustracje oraz krótkie opisy uczą dzieci bacznie patrzeć, rozpoznawać ojczyste gatunki roślin i zwierząt a także dostrzegać różnice między nimi. Książką można się bawić na wiele sposobów, tworzyć samodzielnie reguły i je zmieniać. Można ją także zabrać na spacer albo wycieczkę, co polecamy!

Książka pomaga ćwiczyć spostrzegawczość i rozbudza w dzieciach zainteresowanie przyrodą. Jest w niej miejsce na dziecięcą kreatywność – mali czytelnicy mogą wymyślać własne zabawy – w liczenie, porównywanie, szukanie takich samych elementów, sprawdzanie spostrzegawczości taty i uwagi babci.
Autorzy postanowili niczego nie narzucać dzieciom. Piękne ilustracje zachęcają do zabawy, do której można zaprosić wszystkie pokolenia.

Ilustracje do książki „Znajdź nas! Woda, łąka i las” zostały narysowane kredkami ołówkowymi. Na pewno zachwycą dokładnością, ale także niezwykłym klimatem oraz bogactwem odcieni i kolorów. W takim gąszczu szczegółów pozostaje uważne śledzeniem palcem. Bez pośpiechu i bez niepotrzebnych bodźców.

Kasia Jacobson jest autorką popularnej serii edukacyjnych gier memo o polskiej przyrodzie „Świat wokół nas”. Ilustracje Roberta Dzwonkowskiego znajdują się w wielu leksykonach, atlasach i książkach o tematyce przyrodniczej. Połączenie sił zaowocowało naprawdę pięknym projektem. Ważne jest również to, że książka została wydrukowana na bezdrzewnym papierze.

TVP ABC poleca tę książkę, szczególnie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat! Dobra zabawa gwarantowana!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...