foto

TVP ABC ma przyjemność rekomendować najnowsze książkowe przygody kultowych dziecięcych bohaterów – Bolka i Lolka. Chłopcy wyruszają w podróż wzdłuż i w poprzek naszego pięknego kraju. Książka ukazała się nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego ZNAK.„Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” Zuzanny Kiełbasińskiej to przepięknie zilustrowane przez Annę Nowacką historie dwóch rozrabiaków – ulubieńców dzieci, którzy zabierają czytelników w podróż dookoła Polski – od Bałtyku aż po Tatry.

Razem z dziećmi, które z zapartym tchem śledzą ich losy, Bolek i Lolek poznają nie tylko największe miasta w Polsce: Warszawę, Kraków, Poznań i Lublin, ale również takie miejsca jak: Gryfino, Wdzydze Kiszewskie, Kruszyniany czy Ostrów Wielkopolski – idealne na rodzinną wycieczkę.

W książce nie brakuje też turystycznych klasyków, jak Bałtyk czy Bieszczady.
A to jest wszystko okraszone mnóstwem fascynujących ciekawostek o polskich tradycjach, zabytkach, lokalnej kulturze i legendach!

Psst… Na każdej stronie książki są ukryte zagadki.

Uwaga!
Smok Wawelski poszukiwany!
Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest.
Bolek i Lolek już spakowali plecaki.
Nie bój się i wyrusz z nimi na poszukiwanie Smoka. Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!

Czy wiesz ile krasnoludków kryje się we Wrocławiu? Czy na Czartowym Polu straszy? Ile soli jest jeszcze w kopalni w Wieliczce? Czy Katowice to już Śląsk? Czy w Krynicy Zdrój są tylko same sanatoria? Jak nazywa się najwyższy szczyt w Bieszczadach? Gdzie się znajduje najstarsze drzewo w Polsce? No i gdzie podział się ten Smok Wawelski?

Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się, podróżując po Polsce z Bolkiem i Lolkiem.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...