foto

29 marca, po raz drugi, przebojowo i z werwą wkraczają do akcji one – skarpetki! Trzynaście nowych opowieści – druga część bestsellerowej książki Justyny Bednarek, zilustrowanych przez niezrównanego Daniela de Latour, ukaże się nakładem wydawnictwa PORADNIA K.

Postacie stworzone przez Justynę Bednarek w „Nowych przygodach skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)” pragną odmiany i przygód.
Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.

Dzieci zapewne ucieszą nowe postacie jak malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos; niebieska, która została muzą znanej pisarki; a czarna stała się superbohaterką.
„Niewyczerpanym źródłem pomysłów był mój mąż Michał. Co chwilę podsuwał mi jakiś koncept. Jedna bajka przyśniła mu się w całości – była to opowieść o skarpetce, która pomogła strażakowi uratować chomika. Podczas spotkań autorskich dzieci też mnożą pomysły – nic, tylko brać! Proszę się więc nie dziwić, że w drugim tomie jest trzynaście historyjek, podczas gdy w pierwszym było tylko dziesięć” – śmieje się pisarka.

Pierwsza część skarpetkowej sagi sprzedała się w liczbie 25 000 egzemplarzy i była najczęściej nagradzaną pozycją literatury dziecięcej 2016 roku. Została uznana za Najlepszą Książkę Roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy oraz została ujęta w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III, obok takich pozycji jak choćby „Baśnie” Hansa Christiana Andersena czy „Brzechwa dzieciom”.

Nowa książka Justyny Bednarek ukaże się w Wydawnictwie Poradnia K, w serii Latawiec, gdzie wydano pozostałe tytuły autorstwa pisarki: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” , „Pięć sprytnych kun” (książka z nominacją literacką do tytułu „Najlepszej książki dziecięcej” w konkursie IBBY) oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne” z mistrzowskimi ilustracjami Józefa Wilkonia.
„Wierzymy, że czytelnicy pokochają nowe skarpetkowe bohaterki równie mocno jak ich poprzedniczki. Chrzest już był. Nasze dzieci są zachwycone!” – mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K, a TVP ABC rekomenduje tę książkę.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...