pamietnik-florki

„Pamiętnik Florki” to polski serial animowany oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Bajka pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest baczną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje.

Oglądaj w TVP ABC codziennie w Wieczorynce o godz. 19.25 od 2o marca 2017, a także od 21 marca również o godz. 8.15 i o godz. 13.oo.

„Pamiętnik Florki” to mądra i pouczająca propozycja dla młodych widzów, oparta na serii pięknie ilustrowanych książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel („Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny”, „Florka. Listy do Babci”, „Florka. Mejle do Klemensa”).
Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki – Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości.

Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Próbuje także oswajać swoje emocje – strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Jednocześnie Florka jest obdarzona ogromnym poczuciem humoru, przez co przeżywane przez nią przygody nabierają lekkości i wdzięku.

W poznawaniu świata i samej siebie Florce towarzyszą trzy przyjaciółki – koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Jednak najważniejszą rolę w życiu małej ryjówki pełni rodzinny dom, który jest ostoją bezpieczeństwa i spokoju. A rodzice Florki, choć niepozbawieni wad i słabości, sprawiają, że ryjówka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie. Dzięki temu ma odwagę zadawać pytania i nie zraża się brakiem odpowiedzi na nie.

Dzięki podpatrywaniu perypetii Florki, mali widzowie mają szansę razem z nią poznać swoją – często dla nich niezrozumiałą – przestrzeń wewnętrznych przeżyć. A wszystko z charakterystycznym dla Florki poczuciem humoru.
Oglądając serial widzowie szybko przekonują się, że świat ryjówek jest uderzająco podobny do świata ludzi i można się w nim przejrzeć jak w zwierciadle.

Serial „Pamiętnik Florki” wyprodukowało Studio Filmowe Anima-Pol, a jego koproducentami są: Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowizualny, „EC1 – Miasto Kultury” w Łodzi, Studio Miniatur Filmowych, Planet Nemo Animation. Serial jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

animacja-o-ryjowce-ktora-woli-boks-od-baletu