foto

Seria zabawek konstrukcyjnych do samodzielnego montażu „Mały Konstruktor” produkowanych przez polską firmę ALEXANDER zdobyła główną nagrodę w XV. edycji konkursu „Świat Przyjazdy Dziecku” w kategorii „Zabawki dla dzieci w wieku 7-12 lat”.

Konkurs jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka już od piętnastu lat. Jego celem jest pomoc rodzicom i opiekunom w wyborze zabawek, książek, miejsc i usług, które mają pozytywny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny i wrażliwość estetyczną dziecka.

„Mały Konstruktor” to polska zabawka , w całości wytwarzana w zakładzie Alexandra. Jej ogromną zaletą jest przystępna cena oraz wysoka jakość wykonania.

Seria „ Mały Konstruktor” to twórcze zabawki do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z metalowych elementów różnej wielkości i różnych kształtów, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami ze sztucznych tworzyw. Zestaw zawiera narzędzie, pomocne dziecku w składaniu modelu. Do każdej zabawki jest dołączona szczegółowa instrukcja, krok po kroku tłumacząca, jak zbudować pojazd.
Jednak elementy zestawów można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc własne konstrukcje.

Zabawki z tej serii rozwijają: zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne, cierpliwość, systematyczność, pomagają kształtować proces zapamiętywania.
To idealny sposób na rozbudzenie w dziecku technicznych zainteresowań. A może w przyszłości zostanie inżynierem?

Dużą wartością zabawek, na którą zwracają uwagę rodzice przyszłych inżynierów, inżynierek i konstruktorów jest fakt, że nie są ona jednorazowe. Raz złożony – według instrukcji – model, można rozłożyć i ponownie skręcić według własnego pomysłu. Wystarczy odrobina dziecięcej fantazji.

Poza tym pojazdy są bardzo solidne, dzięki czemu można się znakomicie bawić złożonym modelem. Jest on odporny na uderzenia, ma ruchome koła i inne elementy, właściwe dla danego pojazdu (np. łyżka w koparce, ramię z hakiem w dźwigu czy rozkładana drabina w strażackim wozie).

Tatusiowie, którzy chętnie kupują „Małego Konstruktora” dla swoich synów, czasem też dla córek, podkreślają, że jest zabawka zbliżająca pokolenia. Nie tylko chłopcy i dziewczynki świetnie się przy niej bawią. Sprawia ona także ogromną frajdę ojcom, którzy dzięki niej chętnie znajdują czas na wspólną zabawę z dziećmi. Tworzenie wspólnie z pociechami superpojazdów to dla dorosłych sentymentalny powrót do wspaniałych czasów dzieciństwa, a jednocześnie radość bycia z najbliższymi.

Obecnie w skład „Małego Konstruktora” wchodzi 46 modeli z kilku serii: Małe Modele, Militaria, Służba Drogowa, Pustynna Burza, Maszyny Rolnicze, Galaktyczna Bitwa, Pojazdy Retro, Modele Duże, Pojazdy Uprzywilejowane, 4 Modele w 1 – Roboty, Maszyny Budowlane.

Zabawki są dostępne w 3 rozmiarach: małe – do 200 elementów, średnie – od 200 do 300 elementów oraz duże – powyżej 300 elementów.

Seria „Mały konstruktor” zdobyła też tytuł Zabawki Roku 2016.

pozostałe aktualności