foto

Do lotu, gotowi, start! Warner Bros. Home Entertainment prezentuje film „Bociany” – zakręconą przygodową animację w reżyserii Nicka Stollera i Douga Sweetlanda, która wzruszy i rozbawi do łez widzów w każdym wieku. Pełna humoru historia o sile przyjaźni, z bohaterami, których pokocha cała rodzina, zadebiutowała 1 marca na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD. Płyty wydał GALAPAGOS FILMS.

Skąd się biorą dzieci? Przynoszą je bociany… a w każdym razie kiedyś to robiły.
Teraz zajmują się wyłącznie dostarczaniem przesyłek od światowego giganta internetowej sprzedaży Cornerstore.com. Junior, jeden z najlepszych bocianich kurierów, pakuje się w niezłe tarapaty, gdy w przededniu awansu w jego łapy trafia „wyprodukowana” przez pomyłkę śliczna dziewczynka, którą trzeba dostarczyć rodzicom.
Do przypadkowego uruchomienia dawnej linii wytwarzającej dzieci dochodzi na jego warcie, więc Junior nie ma wyjścia – musi dostarczyć przesyłkę pod właściwy adres, zanim jego szef dowie się o wpadce. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną mieszkającą na Bocianiej Górze, ambitny kurier wyrusza w zwariowaną podróż, dzięki której być może powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwe miejsce w świecie.

Za sukcesem „Bocianów” stoi zgrany duet kreatywnych twórców – Nicholas Stoller (reżyser filmów Sąsiedzi i Chłopaki też płaczą, współautor scenariusza do Muppetów) oraz nominowany do Oscara Doug Sweetland (reżyser animowanego filmu krótkometrażowego Presto, współtwórca animacji do filmu Auta). Stoller i Sweetland wyreżyserowali tę przezabawną komedię na podstawie scenariusza Stollera, który podjął się też produkcji filmu wraz z Bradem Lewisem (nagrodzony Oscarem za filmy Ratatuj, Mrówka Z).
Za produkcję wykonawczą odpowiadają Phil Lord i Christopher Miller (Klopsiki i inne zjawiska pogodowe), Glenn Ficarra i John Requa (Kocha, lubi, szanuje) oraz Jared Stern (LEGO® BATMAN: FILM).
Montażem zajął się John Venzon (Rybki z ferajny, Uciekające kurczaki), a muzykę skomponowali Mychael Danna (nagrodzony Oscarem za najlepszą muzykę oryginalną do obrazu Życie Pi) i Jeff Danna (Dobry dinozaur).
Ponadto w filmie „Bociany” można usłyszeć przebojowe piosenki: „Kiss the Sky” wykonywaną przez Jasona Derulo oraz „Holdin’ Out” zespołu The Lumineers.

W znakomitej polskiej wersji dubbingowej: Grzegorz Kwiecień (Junior), Dominika Kluźniak (Tulip), Joanna Brodzik (Sarah), Paweł Wilczak (Henry), Jacek Lenartowicz (Prezes), Bernard Lewandowski (Nate), Dariusz Błażejewski (Lizus), Adam Ferency (Wilk Alfa), Cezary Żak (Wilk Beta) i Krzysztof Kowalewski (Jasper).

„Bociany”, zwariowana opowieść o perypetiach ambitnego bocianiego kuriera jest dostępna na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™,Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos od początku marca. Na płytach znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe.

Wydanie 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™ i Blu-ray™
• Bociany: przewodnik po rodzicielstwie – przezabawna krótkometrażówka z Gołębiem Toadym
• Mistrz – krótkometrażówka LEGO® NINJAGO™
• Teledysk do przebojowej piosenki Jasona Derulo „Kiss The Sky”
• Sceny niewykorzystane w wersji kinowej i wiele więcej

Wydanie DVD
• Mistrz – krótkometrażówka LEGO® NINJAGO™
• Teledysk do przebojowej piosenki Jasona Derulo „Kiss The Sky”
W każdym opakowaniu DVD „Bociany” znajduje się kupon na bezpłatne wejście dla 2 dzieci w wieku do 16 lat do w JuraParku Bałtów, Krasiejów lub Solec Kujawski.
Promocja trwa od 1 marca do 30 września 2017 r. lub do wyczerpania zapasów. Regulamin promocji jest dostępny na www.galapagos.com.pl

O bohaterach słów kilka…
JUNIOR
Zdeterminowany i szalenie ambitny bociani kurier, który marzy o awansowaniu w firmowej hierarchii. To przodownik pracy, który dokładnie wie, czego chce, i bez wytchnienia dąży do osiągnięcia swoich celów. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zarozumialca całkowicie skoncentrowanego na swojej karierze, jednak posiada niezaprzeczalny urok osobisty i w rzeczywistości ma wiele twarzy. Niezwykła przygoda pozwoli dostrzec Juniorowi, że poza pracą i karierą są w życiu dużo istotniejsze wartości, a najważniejszą z nich jest … rodzina.
TULIP
Optymistycznie nastawiona do życia osiemnastoletnia Tulip jest jedynym człowiekiem mieszkającym na Bocianiej Górze. Osierocona dziewczyna dorastała w świecie stworzonym dla ptaków i nie zna innej rzeczywistości, jednak wciąż nie traci nadziei na odnalezienie rodziny. To niezwykle kreatywna osóbka, ze smykałką do majsterkowania. Konstruuje latające maszyny, ponieważ sama nie umie latać. Czasami sprawia wrażenie nieco roztrzepanej, jednak potrafi zadawać niezwykle mądre pytania, które wytrącają z równowagi Juniora i zmuszają go do refleksji nad samym sobą. Przesympatyczna płomiennoruda bohaterka odczuwa wielką potrzebę niesienia pomocy, niestety pragnienie to jest wprost proporcjonalne do ilości kłopotów, w jakie pakuje się za każdym razem, gdy się za coś zabierze.
NATE GARDNER
Uroczy i bystry chłopiec o bujnej wyobraźni, jedyne dziecko kochających, lecz wyjątkowo zapracowanych rodziców. Czuje się osamotniony i marzy o młodszym braciszku, z którym mógłby się bawić. W końcu bierze sprawy w swoje ręce i wysyła zamówienie na Bocianią Górę.
SARAH i HENRY GARDNEROWIE
Rodzice Nate’a, właściciele agencji nieruchomości, bardzo kochają swojego synka i za wszelką cenę starają się zapewnić mu dostatnie życie. Mają serca na właściwym miejscu, jednak są zbyt zajęci pracą, by zauważyć, że stracili z oczu to, co naprawdę ważne.
Łowca
Można go opisać wieloma przymiotnikami, jednak żaden z nich nie będzie pozytywny. To najgorszy szef na świecie, prawdziwy megaloman, dla którego liczą się wyłącznie władza i pieniądze. Jest całkowicie skoncentrowany na maksymalizacji zysków i utrzymaniu pozycji lidera. Po przejęciu firmy dokonuje przebranżowienia i postanawia, że bociany – zamiast dzieci – będą dostarczać wyłącznie paczki kurierskie. Kładzie nacisk na wydajność i dyscyplinę, przy okazji terroryzując wszystkich dookoła.
WILK ALFA i WILK BETA
Ten duet wykłóca się niemal o wszystko, włącznie z tym, kto powinien dowodzić watahą, jednak gdy sytuacja tego wymaga, wilki potrafią stworzyć ekipę, której nie sposób pokonać. Z miejsca zakochują się w napotkanym niemowlęciu. Pieszczotliwie nazywają je Pokraką i nie spuszczają z niego oka. Odkrywają, że największą radość sprawia im rozśmieszanie dziewczynki.
LIZUS
Gołąb Lizus to niepozorne chucherko z wiecznie zsuwającym się z głowy tupecikiem. Pozbawiony awansu na stanowisko kierownicze, które obiecano Juniorowi, próbuje znaleźć haka na swojego rywala i donieść na niego szefowi. Skrycie marzy o tym, by zarządzać Bocianią Górą, i posunie się do wszystkiego, by osiągnąć swój cel. To wzorcowy potakiwacz. Jest bardzo ambitny, ale jednocześnie chce być lubiany, dlatego zgadza się ze wszystkim, co mówią inni, nawet jeśli stoi to w sprzeczności z dopiero co wygłoszonym przez niego poglądem.
JASPER
Ogromny stary bocian, który pamięta jeszcze czasy, gdy bociany zajmowały się wyłącznie dostarczaniem dzieci, a nie smartfonów czy kubków do kawy. Trzyma się na uboczu, jednak bacznie obserwuje działania Juniora. To skomplikowany bohater, o osobowości pełnej niuansów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...