foto

Gra „Straszny Dwór” zdobyła Nagrodę Główną w XV edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.

Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku” jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Jego celem jest nagradzanie najlepszych produktów dla dzieci, takich, które są bezpieczne, wartościowe i edukacyjne.
Po wyróżnieniach dla gier „Budowa zamku” i „Pociągi Europa” w XIV edycji Konkursu, w kolejnej – jubileuszowej XV edycji, decyzją Kapituły gra „Straszny Dwór” otrzymała nagrodę główną w kategorii „Gry dla dzieci 7-14” dla gry „Straszny Dwór”. W ubiegłym roku ta planszówka zdobyła również tytuł „Zabawka Roku 2016” w konkursie organizowanym przez portal Zabawkowicz.pl, największy opiniotwórczy serwis branży dziecięcej.

Co takiego jest w „Strasznym Dworze”, że przyciąga ona zarówno dzieci jak i dorosłych?
Gra zespołowa i współpraca, to słowa klucze, bez których gra się nie obejdzie! Na wzgórzu za twoim domem znajduje się posępny, opuszczony dwór spowity wieczną mgłą. Wraz ze swoją wierną podwórkową bandą lubicie się tam zakradać przez starą, przerdzewiałą bramę i grać w cykora.
Wczorajsza wyprawa była jednak inna, ponieważ dostrzegliście we mgle dziwne, świetliste sylwetki. Dorośli nigdy wam nie uwierzą, postanowiliście więc, że uratujecie miasto i za pomocą sprytu oraz wiedzy czerpanej z komiksów przepędzicie duchy tam, skąd przybyły.

„Straszny Dwór” to pełna klimatu gra kooperacyjna dla dzieci i młodzieży. Biorący w niej udział muszą ze sobą współdziałać, aby wspólnie przegnać duchy z nawiedzonego domu lub zbudzić cztery anioły, które zrobią to za nich. Bez względu na obraną strategię wszyscy cieszą się zwycięstwem lub smakują gorycz porażki.
Do dyspozycji są różne wersje planszy w zależności od liczby graczy. Proste i intuicyjne zasady pozwolą wszystkim szybko zacząć grę, a ilustracje Tomka Larka pobudzą wyobraźnię młodych pogromców duchów.
Gra „Straszny dwór” ukazała się nakładem Wydawnictwa FoxGames wchodzącego w skład Grupy Wydawniczej FOKSAL.

pozostałe aktualności