foto

W połowie lutego premierę miała książka, polecana dla dzieci, które ukończyły cztery latka – „Dlaczego? Najciekawsze pytania i odpowiedzi na temat tajemnic nauki, przyrody i świata”. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa PRÓSZYŃŚKI i Ska.

Dzieci zadają pytania. Mnóstwo pytań. A wszystkie zaczynają się tym samym słowem: „dlaczego?”. Dlaczego ziarna kukurydzy strzelają? Dlaczego konie śpią na stojąco?

Na wszystkie „dlaczego?” istnieją dobre odpowiedzi, a książka „Dlaczego? Najciekawsze pytania i odpowiedzi na temat tajemnic nauki, przyrody i świata” jest ich prawdziwą skarbnicą!

Ta wielokrotnie nagradzana, dziś wręcz klasyczna lektura dla dzieci, którą już przetłumaczono na wiele języków, stanowi zaproszenie do zadawania nawet najbardziej absurdalnych pytań.

„Aż chciałoby się znów być dzieckiem i w tak bezpretensjonalny sposób pytać „Dlaczego?”. Pytania w tej książce bywają jeszcze bardziej frapujące niż odpowiedzi.” Dorota Koman.Autorką książki jest Catherine Ripley, która jako redaktor „chickaDEE”, bardzo lubianego magazynu dla najmłodszych, zaczęła zbierać pytania nadsyłane przez zaciekawionych czytelników.
Potem ruszyła do szkół i bibliotek, by bezpośrednio rozmawiać z dziećmi.
Jej talent do atrakcyjnego przedstawiania praw nauki oraz wspaniałe pytania dzieci zaowocowały powstaniem tego międzynarodowego bestselleru.

pozostałe aktualności