foto

Polecamy najnowszy numer edukacyjnego miesięcznika TVP ABC. Można go szukać w kioskach w całej Polsce od środy – 15 lutego.


W tym magazynie dzieci znajdą historyjkę z Literkowej Doliny, tym razem pełną tajemnic. Homara Horacego obudził dzwonek do drzwi. Okazało się, że to Pelikan Piotrek, który właśnie wracał z zakupów. Co go sprowadziło do Homara? Drzewa wokół domu Horacego były obwieszone skrawkami papierów, co zaniepokoiło Pelikana i dlatego zastukał do przyjaciela. Zwierzaki razem pozbierały podarte kartki i zauważyły, że jest na nich coś narysowane Wspólnie z Łosiem zwierzątka poskładały kawałki w jedną całość. Co przedstawiał rysunek? Jak zakończyła się ta historia? Warto się tego dowiedzieć, wysłuchując całego opowiadania, czytanego przez rodziców lub dziadków, a może nawet samodzielnie.

Nela Mała Reporterka zabiera maluchy na podwodną wyprawę. Dzieci poznają różne gatunki ryb żyjących na koralowej rafie oraz inne stworzenia, które można tam spotkać.
Młoda podróżniczka opowie też o płaszczkach, z którymi spotkanie było dla niej wielkim przeżyciem.

W tym wydaniu naszego magazynu jest wiele zabaw i zadań dla najmłodszych oraz kolorowanek.
Ich bohaterami są ulubieńcy dzieci, znani im z TVP ABC. Jest m.in. sprawdzian spostrzegawczości z Brunem, Koko i Wilsonem – bohaterami „Stacyjkowa” – trzeba znaleźć szczegóły, którymi różnią się obrazki, nauka liczenia z Agi Bagi oraz poznawanie różnych instrumentów.
Przygotowaliśmy też zabawy z Królem Maciusiem I oraz z Misiem Uszatkiem.
Miłośnicy komiksów znajdą w tym wydaniu kolejną obrazkową opowieść o Śwince Peppie i jej rodzince.
Razem z Treflikiem poznacie też najpopularniejsze gatunki ptaków, które można zimą zobaczyć w Polsce, nawet obserwując świat przez okno w czasie śniadania czy obiadu.

W naszym miesięczniku nie może zabraknąć lekcji języka migowego, który doskonale wpływa na rozwój nie tylko niesłyszących dzieci. Także te w pełni sprawne, dzięki „miganiu” szybciej uczą się mówić, lepiej się rozwijają i mają szansę osiągnąć wyższe IQ.
Tym razem dowiadujemy się, jak miga się słowo ptak.
w gazecie jest też labirynt, którego przejście doprowadzi Was do słonia Beniamina.oraz komiks – obrazkowa domisowa historyjka o perypetiach Malutkiego i Fusi.

Do tego numeru magazynu jest dołączona ulotka, zachęcająca do udziału w wielkim konkursie LEGO Friends – ZBUDUJ NOWE MIEJSCE w MIASTECZKU HEARTLAKE!
Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie własnego, nowego miejsca na spotkania z przyjaciółmi w miasteczku Heartlake.
Na zwycięzcę czeka możliwość współpracy z projektantami LEGO w Danii, którzy zmienią Wasz projekt w prawdziwy zestaw, z autorem w środku jako minilaleczką. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży w sieci Toys”R”Us.
Nagroda główna to wycieczka dla zwycięzcy i jego rodziny do centrali LEGO® w Danii! Zwycięzca będzie współpracował z zespołem projektantów LEGO Friends i zamieni swój projekt w prawdziwy zestaw LEGO Friends, a także stworzy minilaleczkę LEGO przedstawiającą samego siebie.
Nagrody dodatkowe to megapaka LEGO FRIENDS, wartość zestawów – 1300 zł na osobę.
Konkurs trwa od 26 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r., a więc to ostani moment, by wziąć w nim udział!
Co trzeba zrobić?
Zbuduj swoje własne, nowe miejsce spotkań z przyjaciółmi w miasteczku Heartlake. Duże, małe, przytulne, zabawne, zwariowane, a może zupełnie inne? Gdzie byłoby Ci najmilej się spotkać?
Zrób cztery zdjęcia swojego projektu.
Umieść zdjęcia w galerii, aby wziąć udział w konkursie. O pomoc w przesłaniu zdjęć możesz poprosić rodziców.
Organizatorzy nie mogą się doczekać, żeby zobaczyć Twój pomysł!
Weź udział w konkursie na LEGO.PL/FriendsDesigner


Do każdego egzemplarza pisma jest też dołączony upominek – gitara, która na pewno ucieszy dzieci, chcące nauczyć się grać na tym instrumencie.

pozostałe aktualności