foto

W dniach 21 i 22 marca Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza na 2. edycję Dziecięcego Festiwal Sztuki Filmowej. To wydarzenie po raz pierwszy zagościło nad morzem w roku ubiegłym i z pewnością na stałe zapisze się na kulturalnej mapie Koszalina.

Celem Dziecięcego Festiwal Sztuki Filmowej jest promocja sztuki filmowej wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
Organizatorzy zapraszają wszystkie placówki przedszkolne oraz szkolne, które prowadzą zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Festiwal to szereg interesujących projekcji filmowych i wydarzeń powiązanych ze sztuką filmową, w których w charakterze gości biorą udział dzieci. To swoista odpowiedź na jedno z ważniejszych wydarzeń filmowych w naszym kraju, jakim jest Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, którego organizatorem również jest CK 105.

Kolorowy korowód dzieci przebranych za ulubione postacie z bajek tak przywita wiosnę!
Najmłodsi przejdą główną ulicą Koszalina, by w kinie Kryterium wziąć udział w festiwalowych wydarzeniach. Wśród nich będą m.in.: pokazy filmów „Akademia Pana Kleksa”, „Podróże Pana Kleksa”, „Pan Kleks w kosmosie”, „Hokus pokus Albercie Albertsonie”, „Wielka wyprawa Molly”, wystawa interaktywna „Akademia Odkrywców – Tajemnice Fizyki”, koncert Barbary Kurdej-Szatan, warsztaty plastyczne, spotkanie z Teatrem Kompania Marzeń oraz filmowy casting dla dzieci.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...