foto

18 lutego o godz. 17.3o w Teatrze Guliwer w Warszawie odbyła się pierwsza w tym sezonie premiera, prapremiera sztuki Danuty Parlak „Obcy w lesie” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

„Obcy w lesie” to historia o mieszkańcach lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy kogoś nowego, obcego. Ciąg niefortunnych zdarzeń wzbudza w mieszkańcach jeszcze większą nieufność i niechęć do tajemniczego, nieproszonego gościa.

Z gniazda Pani Zięby niespodziewanie znika jedno z piskląt. Zrozpaczona matka wszczyna alarm, a Wiewióra i Rudy wyruszają na poszukiwania zguby. Wiedząc, że w lesie pojawił się Obcy, Rudy od początku obarcza go winą za porwanie pisklęcia. Co prawda rozsądny Wiewiór zauważa, że brakuje dowodów, żeby podejrzewać Obcego, jednak większość mieszkańców popiera Rudego i pochopnie osądza nieznanego przybysza. Wkrótce okazuje się również, że Niedźwiedziowi zniknął miód, a Pani Dzikowa zastała ogromny bałagan w legowisku…

Kim jest obcy? I czy słuszne są przypuszczenia, że to on jest winien wszystkiemu, co przytrafia się mieszkańcom lasu?

„Obcy w lesie” to niezwykle mądra i pouczająca historia dla dzieci, ale nie tylko …
Bo któż z nas czasem nie jest „Obcym”, który jest nowy albo „Rudym”, który rzuca podejrzenia, jest nieufny i boi się nowego. Czasem tak łatwo pomylić się w osądzie.
Ktoś nowy niekoniecznie musi być tym „złym”, który do nas nie pasuje.
Opowieść jest piękną lekcją tolerancji.
Spektakl jest połączeniem żywego planu oraz muppetowych lalek – leśnych bohaterów.

Przedstawienie jest rekomendowane dla dzieci w wieku 4+, a występują w nim: Joanna Borer, Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Anna Przygoda, Honorata Zajączkowska, Tomasz Kowol, Maciej Owczarzak, Jacek Poniński, Krzysztof Prygiel Muzyka skomponował Piotr Klimek, a scenografie stworzyła Anna Chadaj. Za ruch sceniczny odpowiada Marta Bury.

Książka „Obcy w lesie”, na której podstawie powstał scenariusz do przedstawiania otrzymała wyróżnienie literackie Polskiej Sekcji IBBY 2015.

Kolejne spektakle zaplanowano na:

19 lutego, niedziela, godz. 11.oo i godz. 13.oo
20 lutego, poniedziałek, godz. 10.oo
21 lutego, wtorek, godz. 10.oo
22 lutego, środa, godz. 10.oo
23 lutego, czwartek, godz. 10.oo
24 lutego, piątek, godz. 10.oo
25 lutego, sobota, godz. 17.3o
26 lutego, niedziela, godz. 11.oo i . godz. 13.oo
1 marca, środa, godz. 10.oo
2 marca, czwartek, godz. 10.oo
3 marca, piątek, godz. 10.oo

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...