foto

8 grudnia 2016 podczas Gali w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „100% polski produkt”. Wśród laureatów znalazło się wydawnictwo GRANNA z grą „SUPERFARMER”.

Konkurs był skierowany do prywatnych firm, spółdzielni oraz przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa, opartych na polskim kapitale, które konsekwentnie budują swoją rynkową pozycję, stawiając na rodzinne produkty i produkcję.
Firmy zgłosiły blisko 100 produktów. Jury rozpatrywało je pod kątem: kapitału firmy, rodzimej technologii, polskiego łańcucha dostaw. Główną kwalifikacją było ponoszenie co najmniej 90 procent kosztów wytworzenia produktu w kraju oraz działalność eksportowa firm.
W tym roku Granna obchodzi 25 lecie istnienia, jest jednym z czołowych polskich wydawców i producentów gier planszowych. Tytuły wydawane przez Grannę są sprzedawane do ponad 30 krajów na świecie, są skierowane do różnych grup wiekowych oraz oferują różne poziomy zaawansowania.

„SUPERFARMER” – najbardziej rozpoznawalny tytuł Granny, to gra wymyślona przez wybitnego polskiego matematyka – profesora Karola Borsuka w czasie II wojny światowej. Kiedy Niemcy zamknęli Uniwersytet Warszawski, profesor został bez pracy. W czasie wojny ludzie dokonywali cudów pomysłowości w poszukiwaniu źródeł utrzymania. Pomysłem profesora na ratowanie rodzinnego budżetu była sprzedaż gry. Zestawy do „Hodowli zwierzątek” były wykonywane ręcznie przez żonę profesora, panią Zofię Borsukową. Autorką rysunków zwierząt była pani Janina Śliwicka. W czerwcu 1997 roku, z inicjatywy pani Zofii Borsukowej, z okazji jej 90 urodzin oraz w 15 rocznicę śmierci profesora Karola Borsuka „Hodowla zwierzątek” została wydana przez Grannę pod zmienionym tytułem „SUPERFARMER”, by bawić kolejne pokolenia dzieci i rodziców.
„Polskość i to co polskie staje się z każdym rokiem coraz wyraźniejszym powodem do chwały, pozytywnym znakiem rozpoznawczym. Granna poprzez udział w tym konkursie chce kreować modę na polskie produkty” – powiedziała podczas odbierania nagrody Ewa Falkowska – prezes firmy Granna.

Konkurs „100% Polski Produkt” został zorganizowany przez tygodnik „Do Rzeczy”. Partnerem konkursu była firma doradcza PWC, lider w zakresie usług doradztwa biznesowego, podatkowego i prawnego, a honorowymi patronami – Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

pozostałe aktualności