foto

W lutym 2019 odbyła się premiera w Operze Wrocławskiej, która stawia na współuczestnictwo w kulturze wielu pokoleń odbiorców.
„W krainie czarodziejskiego fletu” to familijny spektakl, w równym stopniu skierowany do dorosłych, jak i do dzieci.

„W krainie czarodziejskiego fletu” jest opracowaniem słynnej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta pt. „Czarodziejski flet”.
Za reżyserię odpowiada Beata Redo-Dobber, przez wiele lat związana z krakowskim Starym Teatrem oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Jej inscenizacyjne pomysły, nadające zapętlonej akcji Czarodziejskiego fletu wyraźną linię fabularną, wprowadzają współczesnych widzów w świat operowego kanonu. Ważna jest też rola strony językowej – współczesna polszczyzna pozwala na przyswojenie treści dzieła przez odbiorców w każdym wieku.
Scenografia autorstwa wybitnej Zofii de Ines odrywa się od historycznych kostiumów, sięgając po atrybuty nowoczesności. Dzięki tym wszystkim zabiegom wielka klasyka operowa wykracza poza granice czasu, czyniąc z tej opowieści uniwersalną historię, niosącą istotne wartości także dla odbiorców XXI wieku.

Spektakl zrealizowano z udziałem orkiestry – zespół muzyków Opery Wrocławskiej poprowadzi Przemysław Fiugajski.
Za reżyserię świateł odpowiada Maciej Igielski. Wśród odtwórców głównych ról są m.in.: Joanna Moskowicz i Maria Rozynek w partii Królowej Nocy, Sylwia Olszyńska i Hanna Sosnowska jako Pamina, Makaryij Pihura i Łukasz Rosiak jako Papagen, Łukasz Załęski i Aleksander Zuchowicz jako Tamin oraz Josef Drechny, Szymon Kobyliński i Tomasz Rudnicki w partii Sarastra. Spektakl „W krainie Czarodziejskiego fletu” wpisuje się w strategię rozwoju widowni Opery Wrocławskiej, w której ramach są realizowane działania o charakterze edukacyjnym.

pozostałe aktualności