foto

Czy znacie już Emi? Jeśli nie, warto ją poznać, bo zagościła w sercach wielu młodych czytelniczek. W listopadzie 2016 ukazał się kolejny, 7., tom serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” pt. „Poszukiwacze przygód”.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to seria przeznaczona dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, już czytających bądź rozpoczynających tę przygodę, w której autorka – Agnieszka Mielech prezentuje przygody zaczerpnięte wprost z życia małych ludzi i pewną historyjkę kryminalną. Dodaje ona opowieści emocji. Poszczególne tomy koncentrują się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, która mieszka z rodzicami w dużym mieście oraz grupy jej zwariowanych przyjaciół. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy jest w zerówce i za rok ma rozpocząć naukę w szkole. Wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, którego motto przewodnie brzmi: „nigdy więcej nudy”. Wkrótce do klubu wstępują także: nowo poznana na osiedlu muzykalna Faustyna i Flora – największa rywalka Emi – starsza od niej o rok córka Pani Laury Zwiędły – przyjaciółki mamy Emi.
Głównym celem Klubu staje się śledztwo związane z Profesorem Kagankiem, wybitnym fizykiem, którego Emi podejrzewa o działania na szkodę środowiska. W toku śledztwa Emi wraz z koleżankami z Tajnego Klubu przekona się, że Profesor Kaganek (prywatnie tata Franka, przyszłego członka Klubu) prowadzi ważne badania z zakresu nanonauki. Dziewczynka zaprzyjaźni się także ze swoją rywalką – Florą, pozna uroczego Lucka, który zamieszkuje w sąsiedztwie oraz dowie się jak trudna jest rola szefowej klubu!
Klub zbliża dzieciaki do siebie, pozwala im na przekraczanie wielu barier – także w rówieśniczych relacjach.

W 7. tomie zatytułowanym „Poszukiwacze przygód na wielbicielki Tajnego Klubu Superdziewczyn czeka jeszcze więcej niezwykłych przygód i jeszcze więcej zabawy.
A wszystko zgodnie z hasłem: nigdy więcej nudy!
Przyjaciele wyjeżdżają na letni obóz. Tradycją obozów poszukiwaczy przygód są podchody oraz questing, zabawa w przejście nieoznakowanym szlakiem i odkrycie ukrytego skarbu. Tajny Klub z entuzjazmem bierze udział w zabawie i rywalizuje z innymi obozowymi grupami. Dzieci rozwiązują zagadki i wykonują zadania, które mają je doprowadzić do celu. Nagroda wieńczy dzieło – docierają do skarbu ukrytego w starym zamku…

O autorkach słów kilka…
Autorką serii o przygodach Emi jest Agnieszka Mielech urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy. Jest absolwentka Polonistyki i podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studentką Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Jest autorką książek dla dzieci. Nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się w książki z serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” oraz „Jaga Czekolada i baszta tajemnic”. Prywatnie pani Agnieszka jest mamą Basi oraz miłośniczką dziecięcej literatury i podróży.

Pomysł na wizerunek Emi wyszedł od córki autorki, Basi Mielech-Marciniak.
Profesjonalnie serię ilustruje krakowska artystka, Magdalena Babińska. Prywatnie także mama – kilkuletnia Matylda jest bohaterką wielu graficznych historii. Magdalena Babińska to pomysłodawczyni i ilustratorka znanej na rynku serii „Zgaduj z Czu-Czu”. Jest także zaangażowana w oprawę graficzną wielu publikacji dla najmłodszych oraz podręczników dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Rysuje przygody swojej córki na rodzinnym blogu masebi.blogspot.com. Ilustracje Magdy Babińskiej, czarno-białe i utrzymane w klasycznym stylu, idealnie oddają charakter postaci i są doskonałym dopełnieniem przygód Emi.

Dotychczas w serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” ukazały się: „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”( tom 1), „Kółko hiszpańskiego” (tom 2), „Na scenie” (tom 3), „Akcje w wakacje” (tom 4), „Źrebaki i rumaki” (tom 5), „Śnieżny patrol” (tom 6).
Wydawcy przygotowali też wyjątkowy zestaw dla przyjaciół Emi oraz dla wszystkich, którzy kochają przygody, składający się z najnowszej książki z serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Poszukiwacze przygód” (tom 7) oraz wspaniałej gra planszowej dla całej rodziny!

pozostałe aktualności