foto

W roku 2017 odbędzie się szósta, szczególna, edycja PUCHARU REKSIA. Jej wyjątkowość wynika z tego, że obchodzimy 50-lecie narodzin w Bielsku-Białej sympatycznego pieska – Reksia, który jest bohaterem ponad 60 animowanych filmów i impreza po raz pierwszy odbędzie się w dwóch miejscach.

W 2017 roku na Puchar Reksia zapraszamy:

5 lutego – na stok Dębowca w Bielsku-Białej,
19 marca – na stok Bania w Białce Tatrzańskiej.

W szranki mogą stanąć najmłodsi miłośnicy narciarstwa w wieku do 14 lat. Wszyscy startujący zostaną podzieleni na sześć kategorii wiekowych, zgodnie z rokiem urodzenia: 2003-2004, 2005-2006, 2007-2008, 2009-2010, 2011-2012, 2013 i młodsi.
Tradycyjnie zawody będą rozegrane na dwóch oddzielnych slalomach (łatwiejszym – dla młodszych dzieci i trudniejszym – dla starszych).
Trzeba się spieszyć ze zgłoszeniem dziecka, ponieważ jest limit uczestników – 400 dzieci w danych zawodach, czyli 400 w Bielsku-Białej i 400 – w Białce Tatrzańskiej.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza na stronie www.pucharreksia.pl – do 29 stycznia do Bielska i do 14 marca – do Białki.

Puchar Reksia to największa i najważniejsza impreza narciarska dla dzieci i młodzieży.
Z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej uczestników z całej Polski. W ostatnich zawodach, na stoku Dębowca w Bielsku-Białej, wystartowało ponad 400 zawodników. Przebieg zawodów na żywo śledziło ponad 3000 osób.

Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji narciarskiej społeczności, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. Wydarzenie to na stałe zostało wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielsko-Biała oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia, dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Śląskiego i Małopolskiego. Puchar Reksia uświetnia swoją obecnością także znana podróżniczka – Martyna Wojciechowska.

Impreza wpisała się w krajobraz beskidzkich stoków i z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę kibiców i uczestników. Kilku zawodników poprzednich edycji staje w szranki Mistrzostw Polski, zdobywając już pierwsze poważne trofea. Mamy nadzieję, że tak będzie i w przypadku zawodów odbywających się na tatrzańskich stokach.

Zachęcamy do uczestnictwa w tym wielkim sportowym wydarzeniu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...