foto

To świąteczny numer edukacyjnego miesięcznika TVP ABC, który ukazał się 14 grudnia 2016.

W tym magazynie dzieci znajdą kolejną część opowiadania z Literkowej Doliny. Tym razem zwierzątka przygotowują się do świąt. Anakonda Adela sporządziła plan prac. Każdy dostał jakieś zadanie. W świąteczny poranek okazało się, że w nocy była wielka śnieżyca, która przysypała śniegiem całe miasteczko. I co z tego wyniknęło? Tego dzieci dowiedzą się, gdy wysłuchają całej historyjki, czytanej im prze rodziców lub dziadków.

Razem z Nelą Małą Reporterką maluchy wybiorą się a spotkanie z niezwykłymi zwierzętami, które żyły na ziemi przed milionami lat – z dinozaurami.

W tym wydaniu naszego magazynu jest wiele świątecznych zabaw, pełnych magii oraz zadań dla najmłodszych i kolorowanek.
Ich bohaterami są ulubieńcy dzieci, znani im z TVP ABC. Jest m.in. sprawdzian spostrzegawczości z lokomotywą Tomkiem, labirynt z Anakondą i Boćkiem, a także wyszukiwanie różnic między obrazkami, na których są przedstawieniu bohaterowie „Gwiezdnych wojen LEGO” oraz komiks ze świnką Peppą.

W naszym miesięczniku nie może zabraknąć lekcji języka migowego, który doskonale wpływa na rozwój nie tylko niesłyszących dzieci. Także te w pełni sprawne, dzięki „miganiu” szybciej uczą się mówić, lepiej się rozwijają i mają szansę osiągnąć wyższe IQ.
Tym razem dowiadujemy się, jak miga się słowo mikołaj.

Do każdego egzemplarza pisma są dołączone aż dwa upominki – pierniczkowy zestaw, który na pewno ucieszy dzieci, lubiące bawić się w gotowanie i pieczenie, a także świąteczna kartka z portretami członków rodziny Treflików, którą można wysłać z bożonarodzeniowymi życzeniami do ukochanej babci czy ulubionej cioci.

pozostałe aktualności