foto

Nakładem wydawnictwa ZYSK ukazała się książka Kenneth’a Grahame’a „O czym szumią wierzby”. To klasyka dziecięcej literatury, ponadczasowa opowieść o sile przyjaźni i potędze marzeń.

Pewnego dnia na wiosnę Kret zaczyna robić porządki w swoim mieszkaniu, gdy nagle opanowuje go nieprzeparta chęć, by rzucić wszystko i wyjść na zewnątrz.
Tak oto poczciwy futrzak odkrywa otaczający go świat, a także poznaje pozostałych bohaterów: dzielnego Szczura, dla którego najlepsze pod słońcem jest podróżowanie łodzią, statecznego i nieco opryskliwego Borsuka oraz bardzo niesfornego Ropucha, który co rusz pakuje w kłopoty siebie i swoich przyjaciół.

„O czym szumią wierzby” to wspaniała, pełna ciepła i humoru historia o prawdziwej przyjaźni, harcie ducha i tajemnicy natury. Niesamowite przygody czwórki przyjaciół wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników.

Książka od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników.
Na liście The Big Read BBC, obejmującej dwieście książek wszech czasów, znalazła się na wysokim, 16. miejscu. Była wielokrotnie wydawana i przekładana na różne języki. Doczekała się wielu adaptacji filmowych (m.in. w wytwórni Walta Disneya), teatralnych (po raz pierwszy przeniesiona na scenę przez A.A. Milne’a) i radiowych.

O autorze słów kilka…
Kenneth Grahame żył w latach 1859 – 1932. Był brytyjskim pisarzem szkockiego pochodzenia, z zawodu urzędnikiem bankowym.

„O czym szumią wierzby” to jego najsłynniejsza, a zarazem ostatnia książka. Napisał ją z myślą o swoim synu. Historie, jakie opowiadał mu do poduszki, stały się początkiem tej niezwykłej opowieści, po raz pierwszy wydanej w 1908 roku.

Przepiękne ilustracje w książce to dzieło Ingi Moore.

Pozostale Aktualności