foto

W księgarniach już od kilku dni jest książka „Jesień plecień”, która ukazała się nakładem wydawnictwa MBBooks. To czwarta z serii albumów wierszy dla dzieci na cztery pory roku, obok „Wiosny radosnej”, „Rozkosznego lata” i „Nie takiej mroźnej zimy”.

„Jesień plecień” autorstwa Margarett Borroughdame to feeria kolorów, to brykanie po szeleszczących dywanach i pomarańczowe od dyń domy. To rude wiewiórki w parkach, objadające się orzechami, ostatnie motyle na astrach i zabawy kasztanowymi ludkami.
Jesień plącze słoneczne dni z deszczowymi, dodaje do nich szczyptę szronu, owija babim latem i smakiem śliwkowych powideł. Taka jest jesień, „Jesień plecień” – album jesiennych wierszy dla dzieci!

Tak o nowym zbiorze wierszy dla dzieci pisze Pani Ewa Gruda – Kierownik Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: „Książki Margarett Borroughdame mają dobrą energię. Niezależnie od tego, czy za oknem jesienne drzewa płoną w słońcu różnymi odcieniami czerwieni, czy też wokół panuje szarość i jesienna plucha, wiersze zebrane w tomiku „Jesień plecień” nastrajają optymizmem i każą spojrzeć na tę najmniej lubianą porę roku nieco łaskawszym okiem. Jesień z wierszy Margarett Borroughdame jest kolorowa, radosna i pełna uroku. Pachnie kasztanami, śliwkowymi powidłami i dyniową zupą. Przede wszystkim zaś zaprasza dzieci do zabawy i do uważnej obserwacji przyrody – małych zwierząt, kwiatów, babiego lata...”

Dzieci kochają jesień i uwielbiają rysować. Dlatego kiedy wydawnictwo MBBooks w czerwcu 2016 roku rozpisało ogólnopolski konkurs dla publicznych i szkolnych bibliotek na rysunki do albumu jesiennych wierszy, kilkaset dzieci z całej Polski przysłało swoje prace.

Te nagrodzone znalazły się w bogato ilustrowanej książce.
Konkursowi patronowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...