foto

Czy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest miejscem przyjaznym dzieciom? Ależ oczywiście! Nie tylko przyjaznym, lecz także bardzo interesującym. Jest tu wiele niezwykłych historii do odkrycia, miejsc do zobaczenia i obiektów do zbadania. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie ich szukać…

W tych poszukiwaniach pomoże przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych zwiedzających przewodnik „Małe POLIN” – bajecznie kolorowy, ręcznie ilustrowany przez Kasię Walentynowicz, pełen interesujących informacji i zadań przygotowanych przez zespół doświadczonych edukatorów Muzeum POLIN: Olę Karkowską-Rogińską, Anię Staszewską-Zatońską i Anię Kraus.

W trakcie spaceru po wystawie stałej dzieci zobaczą najciekawsze miejsca, poznają podstawowe informacje dotyczące żydowskiej historii, tradycji i kultury.
Ale to nie wszystko! W przewodniku znajdą specjalne zadania do wykonania – krzyżówki, rebusy, quizy, dzięki którym zwiedzanie okaże się wyzwaniem i przygodą.
Razem z przewodnikiem „Małe POLIN” można spędzić wspaniały dzień w muzeum.

„Małe POLIN” to publikacja zaprojektowana z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 10 lat. Został dostosowany do potrzeb tej grupy wiekowej – przetestowany przez dzieci oraz ich rodziców i sprawdzony pod względem językowym przez redaktorów dziecięcej literatury. Z przewodnikiem w ręku można zwiedzić z dzieckiem 6 galerii wystawy stałej. Na mapie dołączonej do przewodnika zostały wyznaczone punkty, przy których warto się zatrzymać. W tych miejscach autorki polecają przeczytanie pociechom odpowiednich fragmentów tekstów z przewodnika (starsze dzieci mogą czytać samodzielnie). Potem można im zaproponować wykonanie zadania. Zwiedzanie z przewodnikiem zajmuje około dwóch godzin. Na zakończenie dzieci, które wykonają wszystkie zadania otrzymują pamiątkową pieczątkę w punkcie informacyjnym Muzeum. „Małe POLIN” to niezwykły przewodnik. Dlaczego? Bo współtworzą go najmłodsi zwiedzający, rysując, rozwiązując i kolorując jego barwne strony, co gwarantuje świetną zabawę!Grudzień to bardzo rodzinny i świąteczny czas. Można go spędźcie razem, odwiedzając Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
I przy okazji zajrzeć do miejsca rodzinnej edukacji „U króla Maciusia”, gdzie można wypocząć po zwiedzaniu, pobawić się, skorzystać z ogromnej biblioteki literatury dziecięcej i pogłębić swoją wiedzę o żydowskiej kulturze.

pozostałe aktualności