foto

Kiedy pada gol w wielkim meczu, gesty radości zwycięzców i rozpaczy pokonanych na zawsze zapisują się w futbolowym czasie, który natychmiast staje się opowieścią. Przeczytajcie historię o niesamowitych golach i legendarnych bohaterach – o golu Wielkiej Ciszy, o indiańskim dryblingu, o cudownych butach i śnie o Złotej Nike!

Przeżyjmy razem jeszcze raz nieśmiertelne zagrania Garrinchy i Pelégo, Maradony i Messiego, Wilimowskiego i Lewandowskiego.

Jarosław Kaczmarek – autor książki „Gole wszech czasów” – stworzył skrzące emocjami kompendium wiedzy o najsłynniejszych bohaterach piłki nożnej, ich niesamowitych zagrywkach na boisku i cudownych bramkach, które nie tylko fani wspominają latami.
„Gole wszech czasów” to lektura dla wszystkich, którzy wierzą, że futbolowe opowieści mogą mieć moc najpiękniejszych baśni – bawić i poruszać wyobraźnię, ale także dotykać spraw ważnych dla nas wszystkich.
W książce oprócz emocjonujących historii znalazły się infografiki, ilustrujące akcje na boisku, a na kolorowych zdjęciach można zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniał się świat piłki nożnej. Autor przygotował również „Gole wszech czasów” w wersji autorskiego spektaklu. Jego futbolowe historie można było zobaczyć w ramach 11 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania, który odbył się w połowie listopada w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

O autorze słów kilka…
Jarosław Kaczmarek uwielbia opowiadanie. Wraz z przyjaciółmi z „Grupy Studnia O.” – pierwszej w Polsce grupy profesjonalnie zajmującej się sztuką opowiadania – podróżuje po świecie, opowiadając baśnie i legendy, historie wymyślone i z życia wzięte, dla dzieci i dorosłych. Piłka nożna jest dla niego skarbnicą wspaniałych, opowieści porywających wyobraźnię, w których piłkarze, jak bohaterowie mitów, wykorzystują swoje niezwykłe moce i umiejętności w walce o zwycięstwo. Jak sam mówi: „Gole wszech czasów” pisałem, jakbym je opowiadał czytelnikom na żywo, w taki sposób, żeby znaleźć się wraz z nimi na trybunach w czasie legendarnych meczów i zawołać razem: GOOOOOOOOOOOOL!”

pozostałe aktualności