foto

Od środy, 16 listopada, dzieci mogły cieszyć się 21. numerem naszego magazynu!

W tym wydaniu kolejna część historyjki z życia zwierzątek mieszkających w Literkowie.

Tym razem opowiada ona o Cielaku Cecylu i Nietoperzu Nikosiu i Stonodze Soni, którzy postanowili bawić się przez całą noc. Niestety zapomnieli o tym, że następnego dnia byli umówieni z przyjaciółmi na wspólną wycieczkę do lasu w poszukiwaniu skarbów jesieni.
Stonoga rozsądnie o odpowiedniej porze poszła do domu, by się wyspać.
Jednak Cecyl i Nikoś zdecydowali, że w ogóle nie położą się spać. Długo grali, rysowali i oglądali bajki w telewizji. Dopiero nad ranem zasnęli bardzo zmęczeni. Jakie były skutki takiego zachowania? Co ominęło Cielaka i Nietoperza?

Dzieci z pewnością z zainteresowaniem wysłuchają tej historyjki.

Razem z Nelą Małą Reporterką maluchy odbędą lekcję przyrody, poznając różne kształty liści. Nauczą rozróżniać te, które pochodzą z najpopularniejszych drzew rosnących w Polsce. Poza tym dowiedzą się, jakie liście są największe na świecie..

W tym wydaniu naszego magazynu jest też kolejna lekcja nauki języka migowego, który doskonale wpływa na rozwój nie tylko niesłyszących dzieci. Także te w pełni sprawne, dzięki „miganiu” szybciej uczą się mówić, lepiej się rozwijają i mają szansę osiągnąć wyższe IQ.

Poza tym w miesięczniku zadania i zabawy z ulubionymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego ekranu m.in. test na spostrzegawczość z kucykami Pony, czyli wyszukiwanie różnic między obrazkami, nauka pisania literek F i C z Flamingiem i z Cielaczkiem, zadanie matematyczne z Peg i jej kotem, kolorowanka z Rosie, bohaterką serialu „Nie ma jak Rosie” i zabawa lokomotywą Tomkiem.Do każdego egzemplarza pisma są dołączone aż dwa upominki – książka „Akademia Pana Kleksa” lub „Księga dżungli” i kalejdoskop lub miniplanszówka.

pozostałe aktualności