foto

Czy pamiętają Państwo szczurka Arniego, który razem z przyjaciółmi budował motocykl? Przed nimi nowe wyzwanie – skonstruowanie auta. Dzięki książce Martina Sodomki „Jak zbudować samochód? Historyjka techniczna”, która na początku listopada ukazała się nakładem wydawnictwa PRÓSZYŃSKI i Ska, dzieci poznają odpowiedź na tytułowe pytanie.

Wspólna praca przyjaciół gwarantuje sukces... nawet przy budowie samochodu!

Szczurek Arnie, którego niektóre dzieci już poznały, gdy wraz z przyjaciółmi budował motocykl (w pierwszej książce z serii „Techniczna historyjka” – „Jak zbudować motocykl?”, o której można przeczytać TUTAJ), tym razem również podejmuje nie lada wyzwanie – zbudowanie z kolegami prawdziwego auta!

Dzięki swojej wyjątkowej pomysłowości i umiejętności współpracy przyjaciele osiągają sukces.
A dziecko, kończąc czytać tę opowieść, wie nie tylko, jak działa, ale również jak jest skonstruowany samochód.

W książkach z serii „Techniczna historyjka” mali czytelnicy poznają niezwykłe historie związane z budowaniem motocykla (w cz. 1) czy samochodu (w cz. 2), a także szczegóły techniczne dotyczące np. silnika, skrzyni biegów, amortyzatorów, hamulców, sprzęgła, gaźnika, oświetlenia, zapłonu. W dodatku to wszystko można zobaczyć na wielu świetnych rysunkach Martina Sodomki i prawdziwych technicznych schematach, które towarzyszą kolorowym ilustracjom, pokazującym przygody sprytnych przyjaciół – przedsiębiorczych szczurków, żaby i wróbla, ale też bandy, która próbuje wykraść ich projekt.

Książka „Jak zbudować samochód? Historyjka techniczna” jest przeznaczona do samodzielnego czytania dla dzieci od lat 7.
Jednak wspólną lekturę z tatą, dziadkiem, starszym bratem, wujkiem czy zainteresowaną techniką mamą lub ciocią można zacząć nawet rok czy dwa wcześniej. I wielokrotnie powracać do lektury wraz ze zdobywaniem nowej wiedzy o konstrukcji samochodu czy motocykla.

Uwaga, dorośli! To fantastyczna książka do wspólnego czytania z dzieckiem!

I jeszcze jedno. Wydawnictwo PRÓSZYŃSKI i Ska obiecuje 3. tom serii – „Jak zbudować samolot”!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...