foto

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się bardzo interesująca książka „Być jak Ignacy”, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością, a wszystko po to, by przybliżyć młodym czytelnikom postać Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego w Europie.


Wakacje na wsi pod Krosnem zamiast w Chorwacji wcale nie muszą być nudne! To może być wielka przygoda, w trakcie której osobiście poznasz sławnego wynalazcę i zajrzysz w głąb XIX wieku, a także do szybu,
z którego wkrótce wytryśnie ropa naftowa. A potem spadniesz na lufę wielkiej armaty. I będzie trzeba zmierzyć się z dwoma tajemniczymi
i groźnymi wysłannikami Rockefellera!

Tomek i Majka są dzielni i przedsiębiorczy. Ale nie jest łatwo poradzić sobie z niebezpieczeństwem, nawet mając u boku Ignacego Łukasiewicza.
Czy dadzą radę, czy na zawsze zagubią się wśród poplątanych ścieżek czasu?
Autorem książki „Być jak Ignacy” jest Romek Pawlak, który od wielu lat najchętniej pisze dla dzieci i młodzieży. Za jeden szczery dziecięcy uśmiech gotów jest spędzić długie godziny przy komputerze, wymyślając kolejną niezwykłą historię.

Jego najważniejsze książki dla dzieci to: „Miłek z Czarnego Lasu” (prestiżowa nagroda IBBY), obecnie przerabiany na film animowany; „Czapka Holmesa”, „Dziura w sercu”, „Czaruś, pies z charakterem”.
Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się także jego „Biało-czerwone mistrzostwa”, „Biało-czerwone marzenia” i „Liga mistrzów. Magia futbolu” – dla młodych kibiców i fanów futbolu.

Autor, kiedy nie pisze, najchętniej spędza czas, czytając lub bawiąc się ze swoim psem Miłkiem.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...