foto

Czy ktoś wyobraża sobie życie bez samochodu? Byłoby dziwnie, prawda? A kto wie, skąd wzięło się auto? Kto je wymyślił? Wszystkim – i małym, i dużym polecamy książkę „Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji”, wydaną przez NASZĄ KSIĘGARNIĘ, w której znajdują się odpowiedzi na wiele powyższych pytań.

Z książki „Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji” czytelnicy dowiedzą się między innymi dlaczego Ford T to najważniejszy samochód XX wieku, jak na rozwój motoryzacji wpłynął Arnold Schwarzenegger oraz w jaki sposób Rolls z Royce’em stworzyli najbardziej luksusowe auto świata.
Autor przedstawia również najważniejsze auta polskiej produkcji. Ale to nie wszystko!
Tłumaczy, czym różnią się rajdy od wyścigów i jakie są te najsłynniejsze. A ponieważ człowiek wciąż marzy o tym, by poruszać się szybciej i szybciej, zdradza, jaki jest aktualny rekord prędkości samochodu i jak trudno było go osiągnąć.

Młodzi czytelnicy wybiorą się również na przejażdżkę po najsłynniejszej trasie terenowej w Stanach Zjednoczonych, gdzie przejechanie 30 kilometrów zajmuje aż trzy dni.

W publikacji znajduje się też wyjaśnienie, czym różni się pick-up od coupé i jak działa silnik.

Motoryzacja jest fascynująca!
Samochody są moją pasją od najmłodszych lat. Wysokooktanowa benzyna płynie w moich żyłach i napędza do działania. Skoro sięgnęliście po tę książkę, to zapewne w Waszych też, albo za chwilę zacznie płynąć. Dajcie się porwać w podróż na wysokich obrotach! Pojedziemy najsłynniejszymi samochodami i poznamy niesamowite momenty z historii motoryzacji wzbogacone o ciekawostki spisane przez Michała Gąsiorowskiego. Ode mnie macie zielone światło! To co? Ruszamy razem? Kajetan Kajetanowicz

Kilka słów o twórcach…
Autor książki – Michał Gąsiorowski to miłośnik sportu, motoryzacji, podróży i dobrej kuchni. Od 2001 roku pracuje w radiowej Trójce, dla której relacjonował najważniejsze zawody sportowe na świecie: igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej, wyścigi F1, rajdy oraz wiele innych. Jest współautorem programu „Na Trzecim Biegu” oraz „Trzecia Strona Medalu”. W 2009 roku okrążył świat na motocyklu. Od 2015 roku komentuje w stacji Eleven Sports mecze ligi włoskiej i hiszpańskiej, a w 2016 zadebiutował jako komentator Formuły 1. Pisanie o motoryzacji dla dzieci sprawiło mu wielką frajdę.

ILUSTRATORZY:
Przemek Surma – ukończył studia konserwacji zabytków architektury i jest inżynierem, ale od lat pracuje jako rysownik. Wykonał wiele ilustracji do podręczników, jest też autorem (lub współautorem) kilku komiksowych albumów. W ostatnim czasie postanowił rozpocząć nowe studia i doskonali swój warsztat, ucząc się rysowania od córeczki. Uwielbia czytać książki (najczęściej kilka naraz), te z obrazkami też. Lubi kolorowe samochody, ale dziwnym trafem najczęściej jeździ srebrnymi metalikami.
Agnieszka Surma – z wyboru mieszkanka uroczej podlubelskiej wsi. Mama wspaniałej córeczki, z którą lubi malować, majsterkować i zbierać zioła na łące. Pracuje jako grafik, a w wolnym czasie pomaga mężowi w kolorowaniu komiksów i książek. Przez kilka lat pracowała jako fotoedytor w gazecie motoryzacyjnej, więc nieźle zna się na kolorach karoserii. Ma też prawo jazdy i nie waha się go używać. Uwielbia stare samochody, jej marzeniem jest posiadanie citroëna 2CV, żeby nim jeździć po zakupy do pobliskiego miasteczka.
Malwinka Surma (ur. 2010) – najzdolniejsza ilustratorka w rodzinie, główny konsultant kolorystyczny w trakcie powstawania książki „Od koła do Formuły 1”. Jej pasją jest wszystko, co słodkie – czekolada, króliczki, kwiatki i seledynowe samochody.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...