foto

Książka „Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci”, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa PRÓSZYŃSKI i Ska jest niezbędna w każdej domowej biblioteczce! Odtąd żadne pytanie dziecka nie będzie dla Państwa za trudne.

Dlaczego niebo jest niebieskie? W jaki sposób mruczą koty? Dlaczego mamy czkawkę? – odpowiedzi na większość dziecięcych pytań zebrano w jednej znakomitej, edukacyjnej książce.

„Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci”
z przyjemnością samodzielnie czytają nastolatki, które ukończyły 10 lat.
Jednak ta książka jest też adresowana do rodziców dzieci, które nie zawsze zadają łatwe pytania.
Informacje o świecie są w niej podane w formie pytań i interesujących, rozbudowanych odpowiedzi. Większość tych pytań została zadana drogą mailową przez dzieci z całego świata – od Brooklynu do Bangalore – w Brazylii, Indonezji, Australii i Kanady, z Omanu i Wielkiej Brytanii. Napływały do gazety „Newsday”, do rubryki zatytułowanej jak ta publikacja – „Jak to możliwe?”.

Krótka odpowiedź na każde pytanie jest również poszerzona o pełniejsze wyjaśnienie.
Większość tematów jest też wzbogacona komiksowymi ilustracjami oraz tabelką, w której znajdują się konkretne, często liczbowe informacje. Dodatkowo zamieszczono ciekawostki związane z tematem.

Już pierwsza książka z tej serii, opublikowana w 1993 roku, została wydana w 11 krajach i odniosła duży sukces.
„Jak to możliwe?” to niezwykle popularna lektura, której najnowsze wydanie trafia teraz do polskich dzieci i ich rodziców!

Autorką książki jest Kathy Wollard z wykształcenia fizyk i dziennikarka. Prowadzi popularną rubrykę „How Come?” („Jak to możliwe?”) w „Newsday”. Od lat jest związana z New York University, popularyzuje wiedzę z zakresu nauk ścisłych, m.in. w pismach „Self”, „Scholastic”, „Popular Science” i „Family Fun”.
Największy sukces przyniosły jej niezwykle popularne zarówno wśród dorosłych, jak i młodszej młodzieży książki z cyklu „How Come?”.
Obecnie wraz z mężem, autorem książek Evanem Morrisem, mieszkają w Ohio.

Książkę na język polski przetłumaczyli Joanna i Adam Skalscy.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...