foto

Pod koniec października w księgarniach znalazła się kolejna gratka dla fanów egzotycznych podróży i sympatyków Neli Małej Reporterki – najnowsza, 6. część serii „Podróże Neli” pt. „Nela na kole podbiegunowym”.

Nela ma jedenaście lat, a od ponad sześciu podróżuje po świecie zwiedzając najbardziej egzotyczne i fascynujące miejsca na Ziemi. Zwiedziła m.in. Boliwię, Etiopię, Wietnam, Japonię, Tanzanię, Peru, Mauritius i wiele, wiele innych. W swoich książkach przedstawia niezwykle barwny obraz świata widziany z perspektywy dziecka.

Tym razem Nela zabiera czytelników w podróż po mroźnych terenach Grenlandii, Finlandii i Islandii, aby wspólnie gnać w psim zaprzęgu, czy przedzierać się lodołamaczem przez zamarznięte morze, otoczone górami lodowca. W tym na pozórlodowatym świecie, Nela jak zwykle spotka wiele niezwykłych zwierząt, od psów husky o niesamowitym spojrzeniu, po przesympatyczne maskonury z charakterystycznym żółto-pomarańczowym dziobem. Czytelnicy poznają również odpowiedź na pytanie, czy renifery świecą w nocy… ?
Razem z Nelą czeka nas jeszcze jedna, magiczna wyprawa – do wioski Świętego Mikołaja. Czy uda się go spotkać i dowiedzieć, czy aby na pewno wszystkie listy od dzieci do niego docierają? Czy Nela pozna pomocników Świętego oraz jego dzielne renifery? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdują się w książce „Nela na kole podbiegunowym”.

Jak zwykle książki Neli to nie tylko mnóstwo interesujących informacji. To również piękne zdjęcia, mapy, porady oraz ukryte kody QR, które przekierowują do specjalnej, darmowej aplikacji, dającej dostęp do dodatkowych i niepublikowanych wcześniej filmików z przygodami Neli. Wspaniała zabawa na długie jesienno-zimowe wieczory gwarantowana.

Cykl książek Neli Małej Reporterki, obejmuje pięć wcześniej wydanych przez NATIONAL GEOGRAPHIC POLSKA tytułów: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”,„Nela na tropie przygód” oraz „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”.
Za swoje literackie dokonania Nela została nagrodzona m.in. Bestsellerem Empiku 2015 w kategorii Literatura dla dzieci oraz wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...