foto

26 października nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA ukazuje się książka „Noah ucieka” – wspaniała i równocześnie wartościowa historia zarówno dla młodych czytelników, jak również ich rodziców.

„Zachwycająca, słodko-gorzka opowieść magicznego realizmu, pełna zabawy słowem, którą czyta się z przyjemnością od początku do końca. Chwytająca za serce, emocjonalna podróż Noaha jest doprawiona szczyptą absurdalnego humoru, a na drodze bohatera staje wiele oryginalnych postaci” – tak o książce „Noah ucieka”, którą polecamy, napisano w brytyjskim „The Daily Mail”.
To znakomita rekomendacja.

Noah ma osiem lat. Zbyt dużo by nie widzieć, że wkrótce stanie się coś złego, smutnego, coś, co nie powinno się wydarzyć. Równocześnie jest za młody, by zrozumieć tę sytuację. Niestety, nikt nie rozmawia z chłopcem o tym, co dzieje się wokół niego.
Dlatego Noah postanawia uciec z domu.
Chłopiec czuje, że to jedyny sposób, by nie stawiać czoła problemom. Noah ucieka z domu wczesnym rankiem – zanim wstanie słońce, zanim obudzą się psy, zanim mgła opadnie na pola.

Podczas swojej podróży-ucieczki chłopiec spotyka ożywione przedmioty, gadającego jamnika i obrażalskiego osła. Trafia też do pewnego niezwykłego staruszka i jego sklepu, pełnego zaczarowanych marionetek.
Czy właściciel sklepu skłoni malca do powrotu do rodziców?

„Noah ucieka” to pełna magii opowieść o rodzinie, miłości i o tym, czy ucieczka od problemów to dobry sposób na ich rozwiązanie.

TVP ABC rekomenduje tę lekturę dziewięciolatkom i starszym dzieciom oraz rodzicom i dziadkom.

O twórcach słów kilka…

Książkę napisał John Boyne – irlandzki autor kilkunastu książek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jego „Chłopiec w pasiastej piżamie” stał się światowym bestsellerem. Na podstawie tej książki nakręcono film. Jest zwycięzcą Irish Book Awards 2007 za tę powieść.
Jego książki zostały przetłumaczone na 45 języków.

Ilustracje to dzieło Olivera Jeffersa – północnoirlandzkiego artysty, designera, ilustratora. Tworzy ilustracje do książek oraz picture booki. Jego książki zostały przetłumaczone na 30 języków. Rysuje dla „Newsweeka”, „The New York Times”, United Airlines, TED, Nintendo. W 2007 Jeffers został oficjalnym ilustratorem World Book Day.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...