foto

W niedzielę, 23 października, rusza XV edycja charytatywnej akcji Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki”, połączona z konkursem plastycznym dla dzieci.

TVP ABC wspiera akcję Programu 1 Polskiego Radia i zachęca młodych artystów, w wieku od 6 do 16 lat, do udziału w świątecznym konkursie plastycznym „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”.
Malujcie, rysujcie, wyklejajcie! – technika pracy jest dowolna, a jej format – od A4 do A0.

Czasu nie jest zbyt dużo, ale i niemało, by wykonać śliczny rysunek. Redakcja radiowej Jedynki czeka na prace do 22 listopada
Trzeba je przesłać na adres:

Polskie Radio Program I
Al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa
z dopiskiem „Choinki Jedynki”.

Spośród wszystkich nadesłanych prac jury w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka – artystka grafik, prof. Franciszek Maśluszczak – artysta malarz i dr Katarzyna Kasia – specjalistka w dziedzinie estetyki wybierze 20 najpiękniejszych prac, które zostaną zlicytowane na antenie radiowej Jedynki 10 grudnia, podczas finału akcji. Na licytacji będzie też można kupić dwanaście rysunków stworzonych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej i Fundacji im. Brata Alberta.

Do akcji włączą się również przyjaciele Radiowej Jedynki – znane osoby ze świata kultury, muzyki, filmu, nauki i sportu, którzy 4 grudnia, w siedzibie Polskiego Radia, namalują obrazy pod takim samym hasłem, jaki jest temat prac w konkursie dla dzieci – „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”.
Relację z tego wydarzenia, w specjalnym wydaniu „Czterech Pór Roku”, przeprowadzą Marta Januszewska i Roman Czejarek.
Dzięki streamingowi twórcze zmagania znanych osób będzie można obejrzeć na stronie internetowej Pierwszego Programu Polskiego Radia. Spotkanie z gwiazdami poprowadzą Monika Tarka i Robert Kilen.

Licytację prac 10 grudnia, w godz. 8.oo – 19.3o, poprowadzą Małgorzata Raducha i Piotr Gociek oraz Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych.

W tym roku pieniądze uzyskane na licytacjach prac zostaną przekazane fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...