foto

Wiosną 2016 Wydawnictwo MUCHOMOR przedstawiło polskim dzieciom krowę Zosię – jedną z najbardziej znanych książkowych bohaterek, stworzonych przez francuskiego rysownika Goeffrey’a de Pennart.

Teraz, po udanej premierze opowieści pt. „Orkiestra krowy Zosi”, do księgarni trafiła kolejna część przygód muzykalnej krasuli pt. „Boże Narodzenie krowy Zosi”.

Tym razem Zosia – utalentowana i znana pianistka, rusza samochodem, z grupą przyjaciół – swoją orkiestrą do swojego rodzinnego miasteczka, by tam świętować Boże Narodzenie.
Po drodze ich samochód grzęźnie w śniegu. Na szczęście wkrótce nadjeżdża Pablo, sprzedawca zabawek.
Zosia jest nim zachwycona!

O autorze słów kilka…
Goeffrey de Pennart od 40 lat ilustruje książki dla dzieci. Wiele z nich wydano w języku greckim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, koreańskim, duńskim. Autor jest powszechnie znany we Francji, a jego obrazki ozdabiają nie tylko kolejne wydania książkowe, ale też pojawiają się w prasie i kampaniach reklamowych.
Goeffrey de Pennart od lat mieszka na południu Francji. Rzadko udziela wywiadów , rzadko daje się zaprosić na autorskie spotkanie. Na pytania od czytelników odpowiada na swojej stronie internetowej.

A tak opowiada o swojej twórczości:
„Zawsze zaczynam prace nad książka od napisania historii. Kiedy wydawnictwo ją zaakceptuje, zabieram się do rysowania i to jest to, co lubię najbardziej. Wymyślam więc jak pociąć opowieść na obrazki , które później stworzą 40 stron książki. Najpierw rysuję kilkadziesiąt szkiców na jednej stronie i układam je w rodzaj makiety. Potem rysuję poszczególne obrazki, skanuję i montuję w komputerze.
Ale czasem najpierw wymyślam postać… Tak było z krową Zosią. Chciałem narysować krowę i narysowałem, a potem trzeba było stworzyć do niej historię…
Do rysowania wykorzystuję ołówek, papier, akwarele, a od jakiegoś czasu również Photoshop.”

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...