foto

Zachęcamy rodziców, by sięgnęli po współczesną interpretację znanej biblijnej opowieści pt. „Stary Noe” i poczytali ją swoim pociechom. To pouczająca, mądra lektura. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa LITERATURA.

„Stary Noe” – każdy zna tę opowieść. ..
Bóg postanowił zniszczyć ludzkie plemię potopem, uratować tylko sprawiedliwego Noego, jego rodzinę i taką ilość zwierząt, jaka zmieści się na zbudowanej przez Noego Arce.
Czy Sprawiedliwy nie powinien być miłosierny? Czy może nie zabrać na trzeszczącą, przeładowaną łajbę kolejnego żywego stworzenia, które w strugach deszczu prosi o pomoc?

„Stary Noe” to współczesna interpretacja znanej opowieści biblijnej o potopie, w której okazuje się, że czasami „żeby być uczciwym, nie można być za bardzo posłusznym.”

Autorką książki jest Zuzanna Orlińska –Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ilustratorka książek, czasopism i podręczników.

Napisała „Matkę Polkę”, wyróżnioną w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego i „Pisklaka”.
Za książkę „Ani słowa o Zosi!” otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Jej książka „Stary Noe” została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego i wyróżniona w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2015, w którym też była nominowana jej powieść – „Detektywi z klasztornego wzgórza”.
Pani Zuzanna stworzyła stronę internetową kiedybylammala.art.pl, poświęconą literaturze dla dzieci i młodzieży.

pozostałe aktualności