foto

W dniach 22 i 23 października na Targach Poznańskich będzie się działo! Ten weekend można miło spędzić całą rodziną na targach Happy Baby, Aqua&ZOO i HOBBY. Rodzice, dzieci, nastolatki i dziadkowie – każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród wielu atrakcji rodzinnego weekendu na Targach Poznańskich zaplanowano: rozwojowe zajęcia dla dzieci, spotkania z inspirującymi rodzicami, egzotyczne zwierzęta, strefa gier planszowych, wyścigi zdalnie sterowanych samochodów oraz przestrzeń zakupów z rabatami.
Jest to wyjątkowa okazja, aby w gronie najbliższych rozwijać swoje zainteresowania. Wydarzenie składa się z trzech imprez o różnej tematyce, na które można wejść w ramach jednego biletu.

Targi Happy Baby to minipark rozrywki dla całej rodziny. Dzieci zostaną zaproszone do udziału w interesujących zajęciach, dostosowanych do ich wieku. Dla małych i dużych fanów klocków LEGO będą prowadzone specjalne warsztaty z budowania konstrukcji o różnym stopniu zaawansowania. W przestrzeni zakupowej uczestnicy znajdą również rozwojowe zabawki, które można na miejscu przetestować i sprawdzić czy dziecko jest nimi zainteresowane jeszcze przed zakupem. Na ekspozycji Happy Baby pojawią się wszystkie niezbędne elementy wyprawki: kosmetyki, wózki, akcesoria, ubranka, mebelki itd. Obok znanych marek, swoją ofertę zaprezentują polscy rzemieślnicy tworzący własnoręcznie wysokiej jakości produkty.
Ciekawostką dla ekorodziców jest wymiana używanych ubrań i akcesoriów podczas Mamiego Babiego Targu. Każdy zainteresowany będzie miał okazję wystąpić w roli sprzedawcy i klienta. W ten sposób można zdobyć wiele oryginalnych produktów po niskich cenach lub wymienić te, których już nie używamy.

Tematem przewodnim targów będzie ZDROWIE. Specjaliści współpracujący z projektem Świadoma Mama opowiedzą o prawidłowej diecie przed, w trakcie i po ciąży, doradzą co należy jeść podczas karmienia piersią, pokażą skuteczne ćwiczenia, które warto wykonywać, aby zachować formę przed i po porodzie.
Hitem każdej edycji targów są spotkania z ratownikiem medycznym, który podpowiada m.in. jak należy się zachować podczas zakrztuszenia niemowlęcia. Jak się okazuje, w tym przypadku wystarczy podstawowa wiedza, aby uratować życie maluszka. Powrót do pracy, a nawet otworzenie własnego biznesu po porodzie może okazać się wspaniałym okresem dla każdej kobiety. Wystarczy aktywnie wykorzystać dziewięć miesięcy ciąży na rozwój osobisty, skupienie się na własnych potrzebach. Jak zaplanować ten czas? Na to pytanie odpowie coach podczas spotkania motywacyjnego dla przyszłych mam. W strefie wykładów wystąpią również: prowadząca – aktorka Paulina Holtz, specjaliści medyczni, prawnik, trener chustonoszenia i psycholog. Ważnym punktem programu są wykonywane na miejscu bezpłatne badania USG 3D.

Impreza, choć ma charakter masowy, jest nastawiona na bezpieczeństwo najmłodszych gości i kobiet w ciąży. Komfort udziału gwarantują szerokie alejki ułatwiające spokojne zwiedzanie z wózkiem lub kilkuletnim maluchem, strefy karmienia i przewijania, a także przestrzenie animacji, gdzie pod opieką specjalistów można zostawić dziecko, aby skorzystać z badań lub uczestniczyć w szkoleniu.

Wyczekiwane w świecie gier nowości oraz kultowe planszówki zostaną zaprezentowane na ekspozycji targów HOBBY. Każdy będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć wybraną przez siebie grę, aby zgłębić jej zasady w gronie najbliższych w ramach festiwalu GRAnat. Miłośnicy nowych technologii powinni natomiast odwiedzić Akademię Drona, organizowaną również w ramach targów HOBBY. Instruktorzy pokażą, jak sterować urządzeniem i opowiedzą o jego wszechstronnym zastosowaniu.
Fanów motoryzacji nie może zabraknąć na Mistrzostwach Samochodów Zdalnie Sterowanych. Na specjalnie przygotowanym torze zmierzą się zawodnicy, którzy od lat trenują technikę oraz stale udoskonalają swoje pojazdy, aby osiągały lepsze czasy. Duże emocje gwarantowane!

Ci, którzy mają sentyment do modeli kolejowych znajdą na targach HOBBY makiety o łącznej powierzchni niemal dwóch tysięcy metrów kwadratowych! Ręczna praca i precyzja wzbudzają zachwyt nie tylko wieloletnich hobbystów, ale także osób, które pierwszy raz widzą miniatury kolejowego świata.

„Oswojona dzikość” – pod tym hasłem odbywa się tegoroczna edycja targów Aqua&ZOO. Na wydarzenie przyjeżdżają hodowcy z całej Polski, aby pokazać publiczności fascynujące życie zwierząt – ich różnorodność i zachowanie. Uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in.: wystawę papug, skalarów, lotopałanek, tenrek, jeży, tłustogonów, pytonów, ptaszników, skorpionów czy agam. Dodatkowo, na stoiskach wystawców będzie można zaopatrzyć się w karmę, zabawki i gadżety dla swoich pupili.

Bezpłatny wstęp na rodzinny weekend mają dzieci do 13 roku życia. Bilet dla młodzieży, która nie ukończyła 16 lat kosztuje 10 zł, pozostałe osoby za wejściówkę zapłacą 20 zł.
Więcej szczegółów znajdą Państwo na www.rodzinnyweekend.mtp.pl

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...