foto

Wszystkie dzieci i rodziców, chcących przypomnieć sobie radość beztroskiego dzieciństwa, zapraszamy na weekend pełen teatralnych wrażeń! W ostatnich dniach października – 29 i 30 – Bytomskie Centrum Kultury odwiedzą artyści z: A3TEATRU, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

W ramach „Klocków Teatralnych” – Dni Teatru dla Juniorów, oprócz spektakli, odbędą się warsztaty, których celem jest ułatwienie dzieciom odbioru sztuki teatralnej, pomoc w nazwaniu emocji towarzyszących małemu widzowi w teatrze, zarówno słownie, jak i poprzez działania teatralne. Warsztaty poprowadzą edukatorzy skupieni wokół projektu Bytomska Scena Teatroteki Szkolnej – Aleksandra Drzazga i Marta Kujawińska (uczestniczki programu Liderki Teatroteki Szkolnej w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie), instruktorka tańca Katarzyna Bebiołka oraz instruktor teatralny – Marcin Drzazga.

Cała akcja ma przygotować młodych widzów do odbioru sztuki i kształtować ważną kompetencję społeczną jaką jest udział widzów, zwłaszcza młodych, w kulturze.
Prowadzący warsztaty zabiorą dzieci w świat teatru, korzystając z teatralnych narzędzi i idei pedagogiki teatru. Oprócz warsztatów, w czasie Dni Teatru dla Juniorów, bezpośrednio po prezentacji spektakli są zaplanowane krótkie rozmowy z dziećmi na temat obejrzanych przedstawień.

Warsztaty będą odbywać się w Bytomskim Centrum Kultury. Na te zajęcia obowiązują zapisy, a udział w nich jest bezpłatny.
Wszelkich informacji na temat warsztatów udziela Aleksandra Stokłos z Bytomskiego Centrum Kultury tel. 32 389 31 09 w. 116

A jakie spektakle będzie można zobaczyć w czasie Dni Teatru dla Juniorów w Bytomskim Centrum Kultury? Bardzo interesujące i wzbudzające zachwyt w najmłodszych.

29 października, godz. 11.oo – „Bałwanki”
A3TEATR.
Spektakl bez ograniczeń wiekowych. Czas trwania – 40 min.
Przedstawienie opowiada o dwóch Bałwankach, które nie wiedząc czym jest słońce, wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło. Niestety, nic nie idzie po ich myśli. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Czy zwierzęta z lasu doczekają się wiosny? Wyruszcie z nami w podróż pełną przygód i przekonajcie się sami!
29 października, godz. 12.oo – warsztaty wprowadzające dzieci w świat teatru wykorzystujące narzędzia teatralne i ideę pedagogiki teatru.

29 października, godz. 17.oo – „Władca skarpetek”
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.
Przedstawienie dla widzów od 3 lat. Czas trwania – 50 min.
Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?
Przed spektaklem 29 października, godz. 16.oo – warsztaty wprowadzające dzieci w świat teatru wykorzystujące narzędzia teatralne i ideę pedagogiki teatru.

30 października, godz.17.oo – „Księga dżungli”
Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.
Przedstawienie dla widzów od 7 lat. Czas trwania – 60 min.
Grzeczna i serdeczna Alicja, za sprawą „Księgi dżungli” Kiplinga, zupełnie niespodziewanie zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Rządzą w nim surowe, ale sprawiedliwe prawa. Nie ma tam miejsca na niepewność i lęk. Dziewczynka na swojej drodze spotka wiele istot, z którymi będzie musiała się zmierzyć lub je oswoić. Jednak najważniejszą walkę stoczy sama ze sobą – ze swoimi obawami i strachem, a także niepewnością i niezdecydowaniem.
Przed spektaklem 30 października, godz. 16.oo – warsztaty wprowadzające dzieci w świat teatru, wykorzystujące teatralne narzędzia i ideę pedagogiki teatru.

Bardziej szczegółowe opisy spektakli znajdą Państwo w załączniku na górze strony.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...