foto

„Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy” to detektywistyczna seria dla młodszych dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Zdobyła już wielu sympatyków. Na pewno ucieszy ich fakt, że 12 października w księgarniach pojawiła się kolejna część przygód Tomusia – „Złota plomba”

Główni bohaterem opowieści jest mały Tomuś Orkiszek oraz jego zwierzęcy przyjaciele: kotka Kicia, rybka Klotylda oraz chomik Euzebiusz.

Każdy tom to odrębna zagadka do rozwiązania.
Dodatkowo akcja toczy się wokół miejsca, które dziecko lepiej poznaje w trakcie czytania. W pierwszym tomie akcja toczyła się wokół jubilera, w drugim – teatru, w czwartym – domu mody itp.

Najnowszy, 7. tom serii – „Złota plomba”, zabiera nas do… gabinetu dentystycznego.
Detektyw Tomuś niczego się nie boi. Przynajmniej nie powinien się bać… Okazuje się jednak, że nie przepada za wizytami u dentysty.
Kiedy doktor Tracz prosi go o pomoc, nie potrafi odmówić. Tomuś wraz z kotką Kicią, chomikiem Euzebiuszem i rybką Klotyldą, musi rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia diamentowych wierteł z gabinetu dentystycznego.

Kto okaże się przestępcą? Edwin Ziołek – właściciel pracowni firan Markiza? Może Maja – asystentka doktora Tracza? A może recepcjonistka Wanda?

Autorką serii „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy” jest Agnieszka Stelmaszyk, a pogodnymi ilustracjami opatrzyła książki Anna Oparowska.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...