foto

12 października jest premiera dwóch niezwykłych książek, które powinny znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce – „Moja pierwsza mitologia”, księga I i II. Ich wydawcą jest NASZA KSIĘGARNIA.

„Moja pierwsza mitologia. Księga I” odkrywa przed dziećmi starożytną magię greckich i rzymskich mitów, a także związanych z nimi wyrażeń i zwrotów do dziś używanych w języku polskim.

Na kartach Księgi I młodzi czytelnicy znajdą maleńkiego Zeusa w kozim żłobku, Heraklesa na lekcji matematyki, wielu innych bogów i herosów, a także całe stada mówiących zwierząt.
Apollo i telefon komórkowy? Hydra i gry komputerowe? Tak!
Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przywołać postacie i stworzenia z mitologii, które wciąż żyją pośród nas…


„Moja pierwsza mitologia. Księga II” zabiera dzieci w kolejną podróż po śladach starożytnych bogów, herosów i niezwykłych stworzeń.

Na kartach Księgi II młodzi czytelnicy spotkają poetę Owidiusza i wraz z nim odkryją tajemnicę przemiany ludzi w rośliny i zwierzęta.
Centaur Chiron nauczy dzieci dosiadać Pegaza.
Zwiedzą też mroczne Królestwo Hadesa pod opieką wróżki Sybilli.
Dowiedzą się również, dlaczego harpia ma ochotę na sernik i czy delfiny lubią grecką poezję...

Autorką mitologii jest Katarzyna Marciniak – profesor nadzwyczajny na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, badaczka antyku, uczennica profesora Jerzego Axera oraz autorka „Mitologii greckiej i rzymskiej”.
Otrzymała tytuł Młodego Ambasadora Polszczyzny, a także Nagrodę Naukową „Polityki” oraz Nagrodę Historyczną Klio. Jest pierwszą w Polsce laureatką European Research Council Consolidator Grant w dziedzinie humanistyki.


Wspaniałe ilustracje to dzieło Marty Kurczewskiej, która rysuje od bardzo dawna, a pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata… dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem w rodzinie, to już murale młodej artystki wywołały w najbliższych krewnych mieszane uczucia.
Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach. Jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym można do woli mazać, bazgrać, chlapać, wydzierać i doklejać. Czasem na tym stole rezyduje jej wąsata muza – czarna kotka zwana pieszczotliwie Panią Prezes.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...