foto

„Nie ma drugiego takiego piłkarza jak Neymar. Jest niepowtarzalny. Gdy raz zobaczy się go na boisku, już nie można zapomnieć. Wygląda, jakby urodził się z piłką przy nodze. Drybling, szybkość, fantazja…” – tak o Neymarze pisze Dariusz Tuzimek, autor najnowszej biografii piłkarza, która 28 września ukazała się nakładem wydawnictwa EGMONT.

O takich piłkarzach mówi się jeszcze długo po ostatnim gwizdku sędziego. Trzyletni Neymar da Silva Santos Junior, bo tak brzmi jego pełne nazwisko, zasypiał, przytulając do siebie piłkę. A piłki dostawał przy każdej okazji, aż w końcu miał ich pięćdziesiąt! Przydawały się. W domu kiwał krzesła i fotele, a kanapa była pierwszą bramką, do której strzelał.
Dziś – z taką samą łatwością, jak kiedyś domowe meble – mija rywali na największych stadionach świata. I robi to tak lekko, jakby piłkę miał przyklejoną do stopy. Neymar to jeden z wielkich czarodziejów futbolu. Zachwyca techniką, dryblingami, sztuczkami i golami jak marzenie.

„Neymar. Czarodziej futbolu” to biografia dla dzieci napisana przez dziennikarza sportowego Dariusza Tuzimka. Z tej bogato ilustrowanej książki można dowiedzieć się, jak piłkarz uczył się futbolu, jak rozkochał w sobie kibiców na całym świecie, jakimi wartościami się kieruje, jak ważna jest dla niego rodzina, jak cieszy się życiem, a nawet… jak otarł się o śmierć.
„Neymar. Czarodziej futbolu” to piąty tytuł w bestsellerowej serii o sławnych piłkarzach.
Do tej pory w serii piłkarskiej „Mali mistrzowie” ukazały się:
„Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” – ta książka zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014 roku w konkursie „Przecinek i kropka”,
„Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce”,
„Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę”,
„Lewandowski. Wygrane marzenia”.

pozostałe aktualności