foto

TVP ABC poleca rodzicom sympatyczną książeczkę o zwierzętach, która ukaże się 20 października nakładem wydawnictwa PRÓSZYŃSKI i Ska. Rozbawi ona każde dziecko, a jednocześnie jest doskonałą nauką.

„Słoń w autobusie?” to zbiór krótkich, śmiesznych historyjek o zwierzętach i różnych środkach transportu. Z przymrużeniem oka wierszyki wyjaśniają, dlaczego np. słoń nie powinien jeździć autobusem, tygrys – pociągiem, a świnka – na desce.
Jednocześnie prezentują one dzieciom różne środki transportu i zachęcają małych czytelników do kontunuowania zabawy zapoczątkowanej na kartach książki.

Perypetie niesfornych zwierząt jakby mimochodem uczą, czego nie powinno się robić (np. rozrzucać produktów w sklepie, jak czyni to małpka płatająca figle).

Krótkie rymowane teksty utrwalą się w głowach dzieci niczym wierszyki Jan Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijając nie tylko pamięć, ale i wyobraźnię maluchów. Znakomite ilustracje Davida Tazzymana już od najmłodszych lat będą kształtować gust małych czytelników.
„Słoń w autobusie?” to książka rekomendowana dla dzieci powyżej czwartego roku życia.Autorką wierszyków jest Patricia Cleveland-Peck, która wydała czternaście publikacji dla dzieci. Jest również autorką książek dla dorosłych i scenariuszy. Obecnie pracuje jako dziennikarka, ale dla swojej małej wnuczki wróciła do świata literatury dla dzieci – m.in. bardzo ciepło przyjętą lekturą „Słoń w autobusie?”, która właśnie trafia do rąk polskich czytelników.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...