foto

W związku z rozpoczęciem się nowego roku szkolnego Wydawnictwo EGMONT przygotowało nowości z trzypoziomowej bestsellerowej serii CZYTAM SOBIE, adresowane do najmłodszych uczniów, tych którzy stawiają pierwsze kroki w nauce czytania.


Wrześniowe nowości – książki z pierwszego poziomu serii CZYTAM SOBIE – to zaproszenie na niepowtarzalną wycieczkę po dawnej Polsce. Wielbiciele opowieści z dreszczykiem odwiedzą legendarnego smoka wawelskiego. Ciekawi zamierzchłych czasów przeczytają, jak wyglądało życie ludzi w Polsce pierwszych Piastów. A ci, którzy lubią zadawać trudne pytania, poznają historię małego Mikołaja Kopernika, który został wielkim astronomem.

Wśród najnowszych propozycji są dwa tytuły z linii fakty – „W kraju Polan. O dawnej Polsce” i „Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie” oraz jeden tytuł z linii legendy – „O smoku spod Wawelu”.

To wciągające historie, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, które zachęcają najmłodszych do samodzielnego czytania. Opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

„O smoku spod Wawelu” to legenda o smoku wawelskim w nowej odsłonie autorstwa mistrza pióra – Wojciecha Widłaka.jest Ilustratorką książeczki jest Jola Richter-Magnuszewska.
Mieszkańcy Krakowa są przerażeni. W jamie pod Wawelem zamieszkał straszliwy smok. Ma ogromny apetyt i zjada dosłownie wszystko, co napotka na swojej drodze. Czy znajdzie się śmiałek, który zdoła go pokonać?

„W kraju Polan. O dawnej Polsce” napisała Zofia Stanecka, a ilustracjami tę publikację opatrzyła Magda Kozieł-Nowak .
Wyobrażaliście sobie kiedyś, jak wyglądałoby Wasze życie, gdybyście urodzili się dawno temu? Dzięki tej książce przeniesiecie się do średniowiecza, do czasów panowania księcia Mieszka. Witajcie w kraju Polan!

Autorką książki „Planety pana Mikołaja. O wielkim astronomie” jest Anna Czerwińska-Rydel, a ilustracje to dzieło Katarzyny Bajerowicz.
Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie.

CZYTAM SOBIE to trzypoziomowa bestsellerowa seria wspierająca naukę czytania dzieci w wieku 5–7 lat. W dzisiejszych czasach książki coraz częściej wypiera technologia i Internet. Łatwiej obejrzeć jakiś film, niż sięgnąć po książkę. Dlatego to rodzicom powinno zależeć, by zarazić dzieci pasją czytania i dawać dobry przykład.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...